Leteća tvrđava iz Zadra: Nitko ne zabija glavom kao Santini

ZABIO I ASISTIRAO Ivan Santini prvi je gol zabio, za drugi asistirao, pa je njegov Caen vodio 2-0 u gostima kod Nice. Međutim, Caen je u samo šest minuta primio dva gola i završilo je 2-2

Statistika jasno govori - Ivan Santini je prvi "glavonja" francuskog nogometa! Stasiti Zadranin, koji je prošloga ljeta svlačionicu belgijskog Standarda zamijenio Caenovom, zabio je na gostovanju kod Marija Balotellija i kompanije (čitaj: Nice) već 12. gol ove sezone. Zabio ga je, nimalo neočekivano, glavom. Naime, bio je to peti Santinijev gol ove sezone koji je zabio glavom! Nitko u francuskoj ligi nije toliko dobar glavom...

U 36. minuti lopta je s lijeve strane ubačena u srce šesnaesterca, Santini je skočio i poslao je u lijevi golmanov kut. Svoj dio posla do kraja je odradio u 50. minuti, kad je asistirao Karamohu za 2-0 u gostima kod druge momčadi prvenstva. No samo kratak pad Caena bio je dovoljan da se Nice potpuno vrati u igru

Za 1-1 je u 71. minuti zabio - prvi mu je to gol nakon više od mjesec i pol dana - Mario Balotelli. Njega znate, naravno, a mnogi će se sjetiti i asistenta, brazilskog stopera Dantea, nekoć igrača Bayerna. Samo šest minuta poslije 20-godišnji Grk Donis je umaknuo obrani gostiju i postavio konačnih 2-2. Više od toga domaćini nisu mogli. Nice je dominirala, držala loptu, imala inicijativu, ali Caen je imao Ivana Santinija...

Zadranin, bivši igrač Ingolstadta, Zadra, Freiburga, Kortrijka i Standarda, trenutačno je sedmi strijelac francuske lige, ispred njega su frajeri kao što su Cavani, Lacazzette, Falcao, Gomis... Dobro društvo, nema što!