Liga prvaka počela hrvatskim slavljem: Buntić najprecizniji

Vive Tauron Kielce započelo je novu sezonu Lige prvaka pobjedom kod Kadetten Schaffhausenom s 33-28. Hrvati su zabili 13 golova, Šego branio prvo poluvrijeme

Denis Buntić zabio je šest golova, Ivan Čupić dva manje, Manuel Štrlek pogađao je dva puta, a Željko Musa jednom. Marin Šego branio je i prvom poluvremenu i primio 14 golova, koliko i Slawomir Szmal u drugih 30 minuta.

Sve to skupa bilo je dovoljno da Kielce započne novu sezonu Lige prvaka pobjedom 33-28 u gostima kod Kadetten Schaffhausena. Poljaci su prelomili susret golovima Buntića sredinom nastavka, od 20-18 brzo su pobjegli na 25-19, što je bilo nedostižno za domaćina.

Kielce hrvatska publika neće vidjeti u Ligi prvaka, barem ne u prvoj fazi natjecanja jer je PPD Zagreb u drugoj skupini. Zato već u nedjelju u Areni gostuju Domagoj Duvnjak i THW Kiel.