Liga prvaka: Riise tragičar, Chelseaju remi na Anfieldu

Liverpool i Chelsea su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka odigrali 1-1. Poveli su redsi preko Kuyta, a izjednačio je Chelsea autogolom Riisea

Anfieldom se već orio “You’ll never walk alone”, Liverpool je zahvaljujući golu Dirka Kuyta pred kraj prvog poluvremena imao velikih 1-0 protiv Chelseaja u posljednjim sekundama i svi su čekali posljednji zvižduk Konrada Plautza. A onda šok. Kalou je pomalo iz očaja poslao jednu naizgled bezopasnu loptu u peterac Reine, Anelka bio predaleko, a nes(p)retni Riise skrenuo glavom loptu u vlastitu mrežu. Zašto ju nije izbio nogom, zna samo on.
Moglo je, a možda i trebalo završiti potpuno drukčije. U dosadnom prvom poluvremenu Liverpool je poveo u 43. minuti preko Dirka Kuyta, koji je odlično pratio cijelu akciju i na najbolji način iskoristio kiks Makelelea te doveo “redse” u prednost. Gosti su bili potpuno nemoćni i sve do sredine drugog dijela nisu složili praktički nijednu poštenu priliku. I kad je Malouda propustio završiti sjajnu solo akciju u 67. minuti, činilo se da Grantovoj momčadi nema spasa, pogotovo kad je Čech odličnom obranom zaustavio volej Gerrarda u 85. minuti. Okrutna igra je taj nogomet, Riise je donio Chelseaju veliku prednost uoči uzvrata. No nemojte otpisati Liverpool. Uzvrat je u srijedu 30. travnja na Stamford Bridgeu.