Ispali iz Lige prvaka pa ušli u finale EL-a: Chelsea vs Benfica

U finalu Europske lige 15. svibnja u Amsterdamu igrat će Benfica i Chelsea. Benfica je pobijedila 3-1 Fenerbahče pa je s ukupnih 3-2 prošla dalje. Čeka nas spektakl

U finalu Lige prvaka igrat će Bayern i Borussia Dortmund, a niti finale Europske lige uopće ne zvuči loše. U Amsterdamu će 15. svibnja snage odmjeriti Chelsea i Benfica!

'Bluesi' su iz prve utakmice u Švicarskoj donijeli 2-1 prednost, ali ih je Basel namučio. Odigrali su vrlo dobro poluvrijeme i vodili golom Salaha. Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje mjesto, Torres, Moses i Luiz zabili su za konačnih 3-1!

U Portugalu je bilo puno uzbudljivije, Fenerbahče je branio minimalnih 1-0. Gaitan je već u 9. minuti sjajnim udarcem 'vanjskom' pogodio za početno vodstvo. Samo 15 minuta kasnije Kuyt je izjednačio iz penala. A onda je na scenu stupio stroj za golove, Oscar Cardozo. U 35. minuti je vratio nadu, a u 66. donio zasluženo finale!

A tamo će igrati momčadi koje su ispale iz Lige prvaka. Chelsea je bio 3. u skupini s Juventusom, Šahtarom i Nordsjaellandom, a Benfica na istoj poziciji u grupi s Barcelonom, Celticom i Spartakom.

Chelsea ima priliku i drugu sezonu zaredom osvojiti europski trofej, još su aktualni osvajači LP-a. To im je prvo finale EL-a, a Benfici prvo finale nekog europskog natjecanja od davne 1990. godine.

Prošle sezone dvije su momčadi igrale u četvrtfinalu Lige prvaka, engleska momčad dobila je obje utakmice, bilo je 1-0 i 2-1.