Live prijenos: Remi Škota i Hrvata na Hampden Parku

Škotska i Hrvatska su odigrale neriješeno (1-1) na Hampdon Parku. Povela je Hrvatska golom Nike Kranjčara (10.), a izjednačio je Miller (31.)

POČELA JE UTAKMICA
1. - Prva lopta je pripala hrvatskoj reprezentaciji. Prve tri minute se igra na sredini terena bez pravih prilika.
5. - Olić je primio jednu loptu na centru, krenuo prema kaznenom prostoru, ali lopta dolazi do Škota
9. - Olić ubacuje s desne strane, ali lopta odlazi predaleko
10.  - GOOOL!!! - Nakon ubačaja Pranjića iz auta, Modrić je dodao do Kranjčara, koji poteže sa 17 metara i postiže vrlo lijep gol za vodstvo Hrvata. Gol je podsjetio na onaj na Wembleyu
17. - Slobodan udarac za Škote, ali Petrić je izbacio loptu u korner. Nakon udarca iz kuta lopta odlazi izvan igrališta
20. - Krasna lopta Modrića s naše polovice, okomito prema lijevoj strani na Olića, koji je dobro pokriven pa vraća u sredinu, no tamo nema nikoga
23. - Olić prima jednu dugu loptu od Srne, ali je otišao previše u desno. Navlači na sebe dvojicu igrača, odlazi previše u stranu i akcija propada.
24. - Šimunić radi prekršaj na visini kaznenog prostora na desnoj strani. Maloney je ubacio, ali loptu su izbacili hrvatski igrači
31.-  Goool za Škote!. Prvo je zakasnio Robert Kovač, lopta je došla do Millera, koji ulazi u kazneni prostor i puca, lopta se odbila od Šimunića i ulazi u Pletikosin gol za izjednačenje. Već u sljedećoj minuti Fletcher spušta za Millera, ali Srna je izbacio loptu
35. - Niko Kranjčar prolazi po sredini i puca po golu, ali Gordon brani
43. - Slobodan udarac za Hrvatsku. Brown je srušio Petrića točno po sredini na 25 metara i dobio žuti karton. Srna puca ravno u golmana Gordona
KRAJ PRVOG POLUVREMENA
46. - Počelo je drugo poluvrijeme. Nakon ubačaja Ćorluke s desne strane, lopta se u kzanenom prostoru odbila do Kranjčara, koji nije dobro primio loptu
47. - U sljedećem napadu Brown puca kraj gola Pletikose
51. - Nakon kornera Hutton puca glavom, ali naši izbacuju
55. - Petrić odlično prima loptu, okreće McManusa, koji ga faulira na 20 metara. Petrić je sam izveo slobodni udarac, ali se lopta odbila u korner. Nakon udarca iz kuta, Kranjčar je pucao s lijeve strane iskosa, Olić skrenuo loptu, ali je Gordon odlično obranio
57. - U igru ulaze Igor Budan i Ivan Klasnić umjesto Ivice Olića i Mladena Petrića. To je prvi Klasnićev nastup za
reprezentaciju nakon godinu i pol
60. - Naysmith je srušio Srnu i dobio žuti karton. Liječnici su ga jedva osposobili za nastavak utakmice. No Srna je ipak izašao iz igre dvije minute kasnije
68. - Šansa za gol. S lijeve strane se sjajno ubacio Igor Budan. Krenuo je iskosa prema golu, pucao špicom, ali je Gordon opet sjajno reagirao i izbio loptu u korner
74. - Vukojević je odlično uposlio Klasnića, koji se ubacio s desne strane i pokušao ubaciti za Budana, ali Škoti blokiraju
78. - Boyd se namjestio za udarac i pogodio Vedrana Ćorluku ravno u glavu
84. - Prilika za Škote. Chris Boyd je pucao s desne strane iskosa, ali je Pletikosa skrenuo loptu u korner