Ludnica na Anfieldu, Liverpool Arsenalu zabio pet 'komada'

Liverpool je dobio 5-1! Prva im je to pobjeda na Anfieldu nad Arsenalom nakon šest godina. Sve je bilo gotovo nakon 20 minuta jer su u uvodnom periodu dali četiri gola

Arsenal je samo dvaput u Premiershipu u prvom poluvremenu primio četiri ili više golova. Prvi put protiv Manchester Uniteda 2001. godine (6-1), drugi put danas protiv Liverpoola. No četiri gola u prvih 20 minuta nisu primili nikad. Bilo je to Wengerovih najtežih i najmučnijih dvadeset minuta.

Već u prvoj minuti Liverpool je poveo. Asistirao je Gerrard, a zabio Škrtel. To je Redsima tek drugi put u Premiershipu da su na Anfieldu zabili u prvoj minuti. Prvi put uspio je Robbie Fowler 1996. godine protiv Middlesbrougha. Isti dvojac, Gerrard i Škrtel, zaslužan je i za drugi gol. Gerrard asistent, Škrtel strijelac. Treći gol dao je Sterling, četvrti Sturridge

Wengerova “bukvica” u svlačionici nije ništa pomogla jer su već nakon sedam minuta nastavka primili i peti gol. Strijelac je opet bio Sterling.

Trener Arsenala Arsene Wenger bio je toliko ljutit da je odjednom zamijenio trojicu igrača. Iz igre je izvadio Girouda, Ozila i Monroea, a u igru ubacio Podolskog, Rosickog i Gibbsa. Tek tada je Arsenal nešto počeo igrati, a na konačnih 5-1 uspio je smanjiti iz penala Španjolac Mikel Arteta.

Prva je to pobjeda Liverpoola nad 'topnicima' na Anfieldu nakon šest godina.

Najteži poraz kao lider prvenstva u povijesti Premiershipa doživio je Norwich, koji je 1992. izgubio od Blackburna 7-1.