Liverpool lako sredio 'svece' i zasjeo na drugo mjesto lige

Današnji poraz Arsenala iskoristio je Liverpool, koji je uvjerljivo dobio Southampton u gostima 3-0. Suarez, Sterling i Gerrard, bar privremeno, su donijeli drugo mjesto

Nogometaši Liverpoola zaključili su subotnje izdanje 28. kola Premiershipa uvjerljivom gostujućom pobjedom protiv Southamptona 3-0.

'Redsi' su stigli do već četvrte pobjede u nizu te su iskoristili poraz Arsenala od Stokea i skočili na drugo mjesto ljestvice s istim brojem bodova kao 'topnici', ali s boljom gol-razlikom. Dakako, ovakvo stanje je zasad privremeno jer City ima čak dvije utakmice manje.

Momčad Brendana Rodgersa revanširala se 'svecima' za domaći poraz iz rujna kad je Southampton slavio 1-0 golom Dejana Lovrena. Večeras su na St. Mary stadionu stigli do pobjede s tri različita strijelca - vodstvo je donio Luis Suarez u 16. minuti, a u nastavku na 2-0 je povisio Raheem Sterling na Urugvajčevu asistenciju u 58. minuti, dok je konačni rezultat postavio kapetan Steven Gerrard u petoj minuti sudačke nadoknade iz penala.