Liverpool produbio krizu Newcastlea na Anfieldu

Pobjedom 3-0 na svom terenu Liverpool je prišao na tri boda Manchester Unitedu, a istovremeno natovario Newcastleu još malo problema

Liverpool se poigravao s Newcastleom, na semaforu je pisalo 3-0, a Alan Shearer se smiješio. Trener Newcastlea, igračka legenda kluba kojem je namjenjena uloga spasitelja, očito je svjestan dometa svoje momčadi. Posljednji dokaz nemoći jasno je prezentiran na Anfield Roadu, gdje su 'redsi' lako došli do bodova. U 21. minuti sve je napravio Dirk Kuyt, a strijelac s nekoliko centimetara bio je Youssi Benayoun. Sedam minuta kasnije Gerrard je izveo korner, a Kuyt ovoga puta sam zabio. Glavom, nakon visokog, visokog skoka. Barton je dobio crveni karton 13 minuta prije kraja, a Newcastle je s igračem manje još jedanput pokleknuo. Svoj prvi gol u Premier ligi u 87. minuti zabio je brazilski veznjak Lucas Leiva. Newcastle je tri boda od opstanka, ali izgleda kao momčad bez perspektive. Ljudima se smije i vlastiti trener...
Nakon tri kola bez pobjede, Everton je slavio kod Sunderlanda. Steven Pienaar doveo je Everton u vodstvo u 48. minuti, svojim drugim golom u sezoni, a posao je dovršio belgijski veznjak Marouane Fellaini. Zabio je svoj sedmi gol u 71. minuti.