Ljubičić poražen već u 2. kolu, sve je manje Hrvata u Umagu

Od turnira u Umagu oprostio se i Ivan Ljubičić. Hrvatski je tenisač izgubio u 2. kolu od prošlogodišnjeg osvajača i trenutno 73. tenisača svijeta Juana Carlosa Ferrera

Najbolji hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je u 2. kolu ATP turnira u Umagu. Bolji od njega bio je Španjolac Juan Carlos Ferrero, prošlogodišnji pobjednik turnira, koji je na kraju slavio 1-6, 6-3, 6-4...

Bio je to šesti međusobni susret ove dvojice tenisača i treća pobjeda Ferrera, nekad najboljeg, a danas 73. igrača ATP ljestvice.

Ljubičić je odigrao sjajan prvi set, ali je nakon toga Ferrero malo, po malo preuzeo kontrolu susreta.

U odlučujućem setu Ljubo je svoj servis izgubio u sedmom gemu, napravio kontrabreak već u sljedećem, da bi opet u devetoj igri izgubio početni udarac. Prilikom servisa za meč Ferrero nije imao problema, te je izborio četvrtfinale protiv Argentinca Carlosa Berlocqa kojem je Španjolac Tommy Robredo meč 2. kola predao bez borbe.

Porazom Ljubičića, broj hrvatskih predstavnika u Umagu sveo se na još samo jednog igrača Marina Čilića kojem će protivnik u 2. kolu biti Nizozemac Robin Haase.