Lokosi srušili Istru pred sam kraj i probili se na peto mjesto

Lokomotiva je ipak došla do pobjede došla pet minuta prije kraja kada je udarac Tolića s vrha kaznenog prostora pogodio jednog od braniča Istre i prevario Čondrića. U sudačkoj nadoknadi pobjedu je potvrdio Tuci

U 13. kolu Prve HNL u Puli su nogometaši Lokomotive slavili protiv Istre 1961 s 2-0 i došli do pete pozicije.

Lokomotiva je zasluženo slavila u Puli, Zagrepčani su bili kompletnija momčad na terenu sa vratnicom Kastratija, te dva sjajna udarca Uzunija, koja je oba puta zaustavio domaći golman Čondrić.

Lokomotiva je ipak došla do pobjede došla pet minuta prije kraja kada je udarac Marka Tolića s vrha kaznenog prostora pogodio jednog od braniča Istre i prevario golmana Čondrića. U sudačkoj nadoknadi pobjedu je potvrdio Albanac Indrit Tuci svojim prvijencem u dresu Lokomotive.

Lokomotiva je peta s 19 bodova, a Istra osma s deset bodova.

Susret se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Matoc.

Strijelci: 0-1 Tolić (85), 0-2 Tuci (90+2) (bt)