Loš početak 2013. godine: Domaći poraz Zadra od Krke

Košarkaši Zadra poraženi su u posljednjoj utakmici 16. kola ABA lige na domaćem parketu od Krke sa 66-64. Treći je to ovosezonski domaći poraz Zadrana, kao i deseti ukupno.

Imali su Zadrani na poluvremenu vodstvo od devet koševa (35-26), ali su treću dionicu izgubili sa deset koševa razlike (13-23), da bi u posljednjih deset minuta Krka uspjela sačuvati prednosti.

Najbolji strijelac Zadra sa 17 koševa bio je Jozo Brkić, a dodao je i 4 asistencije. Romeo Travis zabio je 14 koševa uz 10 skokova, dok je Franko Kaštropil ubacio 12 koševa.

Kod Krke, kojoj je to bila prva ovosezonska gostujuća pobjeda u osmoj utakmici, prednjačio je Domen Lorbek sa 24 koša i 5 skokova, dok je bivši igrač Zadra Jakov Vladović dodao 13 koševa, uz 5 skokova i 3 asistencije.

ABA liga, 16. kolo:

Zadar - Krka 65-67

Redoslijed: 1. Igokea 13-3, 2. Crvena zvezda 11-5, 3. Partizan 11-5, 4. Budućnost 9-7, 5. Cedevita 9-7..., 9. Split 7-9, 10. Cibona 6-10, 11. Zadar 6-10...