Loš početak Nove godine: 'Medvjedi' izgubili u Beču

Hokejaši Medveščaka izgubili su na gostovanju u Beču kod Vienna Capitalsa rezultatom 4-1. Jedini gol za Medveščak dao je Amerikanac Brad Smyth

Medveščak je uspavano krenuo u Novu godinu. Na gostovanju u Beču kod Vienna Capitalsa nisu imali nikakve šanse te su izgubili 4-1. Od samog početka domaćin je nametnuo jak ritam, kojeg 'medvjedi' nisu mogli pratiti. Na golu Zagrepčana bio je Krošelj, umjesto Kristana. Vienna je sve riješila u prvoj trećini zabivši Medveščaku tri komada. Prvo je zabio Rodman u petoj minuti, pa Sarault u 17. i opet Rodman minutu kasnije. Za 4-0 pobrinuo se Bouchard u drugoj trećini dok je Medveščakov Smyth zabio tek počasni gol u trećoj trećini za konačnih 4-1. 'Medvjedi' su na gostovanje u Beč došli bez nekoliko važnih igrača, došli su odraditi posao pa što bude, na kraju nije baš ispalo najbolje. Dobra je stvar što Medveščakov glavni konkurent Olimpija nije uspjela pobijediti, već je osvojila samo bod protiv Jesenica. Medveščak sad ima sedam bodova prednosti. Sljedeću utakmicu Medveščak igra u nedjelju u Ledenoj dvorani Doma sportova protiv Graza.