Loša NBA noć za Hrvate: Zubac, Šamanić i Šarić izgubili susrete

Iako je Zubac u pola sata na terenu imao double double uz deset koševa i deset skokova, njegovi su Clippersi izgubili od Netsa (100-93). Šamanić je utakmicu odgledao s klupe u porazu njegovog Jazza kod Pacersa

Okršaj MVP-a NBA lige Nikole Jokića i našeg Darija Šarića završio je pobjedom momčadi za koju igra srpski košarkaš 108-105. Upravo je Nikola bio najbolji kod Nuggetsa s 29 koševa, 12 skokova i tri asistencije za pola sata na terenu, dok je Šarić za Golden State Warriorse igrao 25 minuta i za to vrijeme zabio četiri koša uz osam skokova i dvije asistencije.

Ivica Zubac je za pola sata na terenu imao odličan učinak od deset poena i deset skokova uz jednu asistenciju, ali njegovi su Los Angeles Clippersi izgubili od Brooklyn Netsa (100-93). Luka Šamanić je cijelu utakmicu odgledao s klupe u porazu njegovog Utah Jazza na gostovanju kod Indiana Pacersa (134-118).

U ostalim su utakmicama Washington Wizardsi slavili protiv Charlotte Hornetsa (132-116), dok su Philadelphia 76ersi na domaćem terenu svladali Boston Celticse 106-103. New York Knicksi su s 126-105 bili bolji od San Antonio Spursa, dok su Houston Rocketsi razbili Los Angeles Lakerse (128-94).

Miami Heat slavio je na gostovanju kod Memphis Grizzliesa (108-102), a Milwaukee Bucksi su kod kuće bili bolji od Detroit Pistonsa (120-118). Minnesota Timberwolvesi su s 21 razlike bili bolji od New Orleans Pelicansa (122-101), a Oklahoma City Thunder s 28 razlike od Cleveland Cavaliersa (128-120).

Toronto Raptorsi su slavili na gostovanju kod Dallas Mavericksa (127-116), a dvije su utakmice završile izjednačeno. Nakon produžetaka (107-107) su Phoenix Sunsi u gostima svladali Chicago Bullse (116-115), dok su Sacramento Kingsi nakon četiri četvrtine sa Portland Trail Blazersima imali 111-111 pa su onda domaćini slavili s 121-118.