"Luđak" dokrajčio Izrael, a Čile je pobijedio Zambiju

U prijateljskim utakmicama Urugvaj je pobijedio Izrael (4-1). Dva je gola zabio Abreua, kojeg zovu i "el loco" (luđak). Čile je lako dobio Zambiju (3-0)

Nogometne reprezentacije Urugvaja i Čilea pobjedile su u pripremnim utakmicama za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Urugvaj je u Montevideu savladao Izrael s lakih 4-1, dok je Čile u Calami savladao Zambiju jednako uvjerljivo 3-0. Napadač Atletico Madrida Diego Forlan načeo je mrežu Izraela već u 14. minuti, da bi se Izrael privremeno vratio u igru preko Rafaelova u 30. minuti. Na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću Urugvaja 2-1 nakon gola Portovog braniča Alvara Pereire. U drugom dijelu utakmice pred skoro 50.000 gledatelja Urugvaj je dvama golovima Sebastiana Abreua, napadača brazilskog Botafoga poznatijim pod nadimku “El Loco” ("Luđak" na španjolskom), koji je postavio točku na "i".
Dvostruki strijelac u slavlju Čilea bio je Udineseov napadač Alexis Sanchez, dok je konačan rezultat postavio Jorge Luis Valdivia u 85.

Urugvaj – Izrael 4-1 (Forlan 15, Pereira 41, Abreu 75, 81 / Rafaelov 30)
Čile – Zambija 3-0 (Sanchez 53, 83, Valdivia 85)