Ludilo na De Kuipu! Feyenoord osvojio naslov nakon 18 godina

Prvi put u ovom stoljeću, nakon čak 18 godina čekanja, Feyenoord je osvojio naslov prvaka Nizozemske. Nije moglo biti uzbudljivije, dogodilo se to u posljednjem kolu pred njegovim navijačima

Nogometaši Feyenoorda osvojili su naslov prvaka Nizozemske! U posljednjem kolu Eredivisie momčad iz Rotterdama na svom je De Kuipu svladala Heracles 3-1 i tako sezonu završila s bodom ispred Ajaxa, koji je kod Willema II ostvario tek Pirovu pobjedu (3-1).

Momčad Giovannija van Bronckhorsta došla je do prvog naslova prvaka nakon dugih 18 godina čekanja i 15. u povijesti kluba. Kad su posljednji put bili prvaci, na golu im je bio Jerzy Dudek, a napadački tandem činili su Julio Ricardo Cruz i Jon Dahl Tomasson.

Feyenoord je do pobjede poveo kapetan, legendarni 36-godišnjak Dirk Kuyt, koji je zabio hat-trick (1., 12., 84. minuta/11m). Došao je do 12 golova u sezoni, dok je naslov najboljeg strijelca lige osvojio njegov suigrač, Danac Nicolai Jørgensen, s 21 golom. Počasni gol za goste zabio je Peter van Ooijen u 89. minuti.

Ajaxu za utjehu ostaje drugo mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka (u slučaju da ne svlada Manchester United u finalu Europske lige). Treće mjesto osvojio je PSV sa šest bodova minusa za prvakom, a u doigravanje za EL idu Utrecht, AZ, Heerenveen i Groningen.