Mađarske vaterpolistice razbile Južnu Koreju na SP-u 64-0!

U Južnoj Koreji je u petak krenulo Svjetsko prvenstvo u vodenim sportovima, a Mađarice su se nevjerojatnom pobjedom upisale u povijest. Naime, zabile su po dva gola u svakoj minuti...

Na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima u Južnoj Koreji, vaterpolistice Mađarske svladale su domaćina Južnu Koreju 64-0!

Da, dobro ste pročitali. Ne, nije rukomet, nije košarka. U vaterpolskoj utakmici se dogodio broj golova duplo veći nego broj igranih minuta. U 32 minute Mađarice su zabile 64 gola, što znači da su u prosjeku zabijale svakih pola minute.

Po četvrtinama su redom zabijale 16, 18, 16, 14 golova za najveću pobjedu u povijesti na Svjetskim prvenstvima. Mađarice su ovim podvigom nadmašile Hrvate koji su 1994. u Rimu svladali Novi Zeland 38-1.