Majstor ostaje majstor! Sjajan niz Josea Mourinha u finalima

Bilo je ovo 14. finale u karijeri Josea Mourinha. A da je Portugalac majstor finalnih utakmica pokazuje statistika - dobio je ih 12. Podsjetimo se svih njegovih finala

Manchester United je prvi put osvojio Europsku ligu. Do naslova je stigao pobjedom 2-0 protiv Ajaxa. Za menadžera 'crvenih vragova' Josea Mourinha bilo je to 14. finale u karijeri. A da je Portugalac majstor finalnih utakmica pokazuje statistika - dobio je ih 12. Podsjetimo se svih njegovih finala.

Porto-Celtic 3:2 (21/05/2003)

Prvo finale bilo mu je u Europskoj ligi, a nakon što je regularni dio završio bez pobjednika 2:2, otišlo se u produžetke, gdje je Portugalcima naslov donio Derlei drugim golom na utakmici.

Porto - Leiria 1:0 (15/06/2003)

Te je sezone uzeo i Portugalski kup, a junak pobjede ponovno je bio Derlei.

Porto - Benfica 1:2 (16/05/2004)

Treća nije bila sreća za Mourinha, je izgubio je finale protiv Benfice. Iako je Derlei opet bio strijelac, nakon produžetka Benfica je stigla do trofeja.

Porto - Monaco 3:0 (26/05/2004)

Mourinhovo prvo finale Lige prvaka i uvjerljiva pobjeda protiv Monaca 3:0. Carlos Alberto zabio je u 39. minuti, da bi Portov naslov u nastavku potvrdili Deco i Aleničev.

Chelsea - Liverpool 3:2 (27/02/2005)

Prvi trofej u Engleskoj bio mu je Liga kup do kojeg je došao pobjedom 3:2 protiv Benitezovog Liverpoola. Do produžetka su stigli autogolom Gerrarda, nakon što je već u 1. minuti Riise zabio za 'redse', a onda su posao u produžetku završili Didier Drogba i Mateja Kežman.

Chelsea - Arsenal 2:1 (25/02/2007)

I 2007. je osvojio Liga kup, ovog puta preko Arsenala. Opet je njegova momčad gubila nakon što je za topnike zabio Walcott, no preokret s dva gola donosi Drogba

Chelsea - Man. United 1:0 (19/05/2007)

Iste je godine osvojio i prvi FA kup i to slavljem protiv Manchester Uniteda, a junak je bio Drogba koji je zabio četiri minute prije kraja utakmice.

Inter - Roma 1:0 (05/05/2010)

S Interom je do prvog trofeja stigao u Kupu Italije kada je jedini gol na utakmici protiv Rome zabio Diego Milito.

Inter - Bayern 2:0 (22/05/2010)

I u drugom finalu Lige prvaka došao je do naslova, ovog puta protiv Bayerna u Madridu pobjedom 2:0, a oba gola zabio je Milito.

Real Madrid - Barcelona 1:0 (20/04/2011)

Kup Kralja bio mu je prvi trofej u Španjolskoj kojim je prekinuto čekanje realovaca od 18 godina. Junak pobjede bio je Cristiano Ronaldo.

Real Madrid - Atletico Madrid 1:2 (17/05/2013)

Dvije godine kasnije izgubio je tek drugo finale u karijeri, i na Santiago Bernabeuu od Atletica. Poveli su kraljevi golom Ronalda, no Costa izjednačuje, a Miranda u produžecima donosi naslov Atleticu.

Chelsea - Tottenham 2:0 (01/03/2015)

Drugi mandat u Chelseaju započeo je osvajanjem Liga kupa, a golove za trofej zabili su Terry i Costa.

Man. United - Southampton 3:2 (26/02/2017)

Utakmica u kojoj je vjerojatno bolja momčad izgubila, no vragovi su do naslova stigli u 87. minuti zahvaljujući Zlatanu Ibrahimoviću. United je imao 2:0, pa je onda Gabbiadini zabio dva za povratak Southamptona u igru, da bi se onda u završnici Mourinhu ukazao Ibra.

Man. United - Ajax 2:0 (24/05/2017)

Do 12. trofeja u finalima stigao je u srijedu navečer kada je United golovima Pogbe i Mhitarjana dobio Ajax 2:0 i prvi put u povijesti podigao trofej namijenjen osvajaču Europske lige.