Malo golova u Španjolskoj, napokon igrao Marko Babić

U sedam nedjeljnih utakmica 16. kola Primere ukupno je palo svega 13 golova, manje od dva u prosjeku. Tri utakmice završile su 0-0

Marko Babić je dobio zadnjih 36 minuta u pobjedi Betisa nad Almerijom na svom igralištu. Gosti su poveli, no momčad iz Seville je u 51. minuti prešla u vodstvo i do kraja zapečatila svoju pobjedu. Betisov gradski rival Sevilla ostala je 'praznih pušaka' na gostovanju kod Valladolida, ali istovremeno je sačuvala svoju mrežu i uzela bod.
Bez golova su završile još dvije utakmice u golovima ne baš bogatom nedjeljnom programu Primere. Mallorca je doma ostala na 'nuli' s Athleticom iz Bilbaa, a golova nije bilo ni u dvoboju Recreativa i madridskog Atletica u Huelvi.
Villarreal je krizno razdoblje prekinuo pobjedom u gostima kod Getafea, uz dva gola Turčina Nihata. Racing je do 83. minute imao bod kod Murcije, ali Baiano je donio sva 3 boda domaćinu.

Deportivo - Zaragoza 1-1 (Coloccini 53 / Milito 17)
Getafe - Villarreal 1-3 (Kepa 85 / Nihat 16,78, Cazorla 83)
Mallorca - Athletic Bilbao 0-0
Betis - Almeria 3-1 (Edu 24-11m, Pavone 51, 82 / Negredo 10)
Murcia - Racing 2-1 (Goitom 57, Baiano 83 / Smolarek 63)
Valladolid - Sevilla 0-0
Recreativo - Atletico 0-0
Subota: Espanyol - Levante 1-0 (Jarque 9); Valencia - Barcelona 0-3 (Eto'o 13, 27, Gudjohnsen 62)