Manchester rekordno, Chelsea u zadnjoj minuti

Manchester je na Old Traffordu sa 7-1 eliminirao Romu, dok je Chelsea polufinale osigurao tek u zadnjoj minuti dvoboja s Valencijom

Sir Alex Ferguson najavio je napadačku igru uoči uzvratnog četvrtfinalnog dvoboja Manchester Uniteda i Rome, a igrači su na trenerove zahtjeve odgovorili sa rekordnih sedam golova u mreži talijanske momčadi. Umjesto nastupa u polufinalu Roma će tako u povijest ući kao momčad koja je primila najviše golova na jednom četvrtfinalnom susretu Lige prvaka, od čega čak četiri samo u prvom poluvremenu. Ovo je ujedno i najteži poraz Rimljana u europskim klupskim natjecanjima. Pitanje pobjednika riješeno je praktički već između 11. i 19. minuti kada su "crveni vragovi" preko Carricka, Smitha i Rooneya poveli sa 3-0. Završnicu prvog poluvremena i početak drugog obilježio je Cristiano Ronaldo s dva uzastopna pogotka u 44. i 49. minuti. O dominaciji Manchestera puno govori čak petnaest udaraca upućenih prema vratima Rome. "Golijadu" je u 60. minuti nastavio Carrick sa svojim drugim pogotkom za 6-0, a devet minuta kasnije De Rossi je iskoristio logično opuštanje domaćina i privremeno smanjio na 6-1. Noć za pamćenje na Old Traffordu zaključio je Evra pogotkom za konačnih 7-1 u 81. minuti. - Već nakon što smo zabili prva dva gola znao sam da je na pomolu nešto veliko - izjavio je trener Uniteda po završetku utakmice. Polufinalnog protivnika Fergusonovi nogometaši saznati će nakon uzvratnog ogleda minhenskog Bayerna i AC Milana. Znatno neizvjesnije bilo je na Mestalli u susretu Valencije i Chelseaja, a favorizirani londonski klub nastup u polufinalu osigurao je tek u zadnjoj minuti. Domaćine je u vodstvo doveo Morientes nakon pola sata igre. U 52. minuti Ševčenko je nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Michaela Essiena izjednačio na 1-1. Veliku terensku nadmoć i posjed lopte od 60% gosti iz Londona konačno su iskoristili u zadnjoj minuti utakmice kada se Essien sjajno probio po desnoj strani i zabio za 2-1. Chelseaja u polufinalu najvjerojatnije očekuje još jedan član Premiershipa - Liverpool. Momčad Rafaela Beniteza polufinale je praktički već osigurala u prvom susretu s PSV-om nakon što su u Eindhoveu slavili s uvjerjlivih 3-0.