Manchester United slavio u derbiju protiv Liverpoola

Manchester je na svom Old Traffordu pobijedio Liverpool sa 2-1 u najvećem derbiju engleskog nogometa. United je tako ponovno prvi na ljestvici

Liverpool je imao tri uzastopne pobjede u prvenstvu uoči ovog dvoboja, a prošle sezone je ponizio Fergusonovu momčad na Old Traffordu pobjedivši je sa 4-1. Dobro su gosti s Anfielda počeli i ovaj dvoboj, jer su poveli već u 5. minuti. Kuyt je s desne strane odlično centrirao, a španjolski centarfor gostiju Fernando Torres sjajnim je udarcem glavom upisao svoj 16. gol ove sezone u Premiershipu. No, na izjednačenje se čekalo samo do 12. minute. Antonio Valencia je napravio prodor po desnog strani. Mascherano ga nije mogao sustići, pa ga je povlačio, a Valencia je pao pa je sudac Howard Webb dosudio penal. Udarac Waynea Rooneyja vratar gostiju Reina je uspio odbiti, ali samo opet do Rooneyja, kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu za svoj 33. gol ove sezone, a 26. u engleskom prvenstvu. Domaćin je tri boda osigurao golom u 60. minuti. Fletcher je nabacio s desne strane, a Park je glavom s ruba peterca pogodio za veliko slavlje domaćih navijača. Tako je Manchester United opet zasjeo na vrh ljestvice, ima 69 bodova, dva više od Arsenala. Treći je Chelsea sa 64 boda, ali i dvije utakmice manje. Jednu od njih odrađuje već u nedjelju, u gostima kod Blackburna.