Fantastični Tottenham ustao je iz nokdauna i šokirao Juventus

OSMINA FINALA LP-a: Juve je imao 2-0, pa 2-1 i penal, ali Higuain je pogodio prečku i sve se zakompliciralo Juventusu. Eriksen je na koncu iz slobodnjaka probušio Buffona za 2-2. City je slavio 4-0 kod Basela

Juventus čeka težak posao na Wembleyu nakon 2-2 protiv Tottenhama u prvoj utakmici osmine finala.

Juventus je poveo već u drugoj minuti. Loptu je na 30 metara namjestio Miralem Pjanić. I kad su svi očekivali izravan udarac, Pjanić je majstorski potkopao loptu, a Gonzalo Higuain iz prve pogodio iz voleja za 1-0.

NIJE POMOGLO Kao na treningu: Pogledajte majstoriju Pjanića i Higuaina

Samo sedam minuta kasnije neoprezni Davies srušio je Bernardeschija i Higuain je iz penala zabio novi gol za Juve.

Niti jedan igrač u Juventusovoj povijesti nije brže zabio dva gola u utakmicama Kupa prvaka i Lige prvaka. No Juventus se tada povlači, a Harry Kane to kažnjava sedmim golom u šestom nastupu u Ligi prvaka ove sezone.

Bio je to tek drugi gol koji je Juventus primio u zadnjih 17 utakmica i Buffonov prvi nakon čak 694 minute.

PEPOV STROJ U četvrtfinale za 20 minuta: City natrpao Baselovu mrežu

I kad se Brych spremao odsvirati kraj prvog dijela, novi neoprezan start gostiju. Aurier je ‘počistio’ Douglasa Costu, a Higuain iz penala pogađa prečku. Juve u nastavku nestaje s terena.

Spursi su pritisnuli i zasluženo izjednačili na 2-2 golom Cristiana Eriksena iz slobodnjaka.

Mario Mandžukić igrao je za Juve do 76. minute.