Mandžukić zabio u pobjedi Bayerna protiv Leverkusena

Hrvatski je reprezentativac u 2-1 pobjedi nad Leverkusenom zabio u 44. minuti glavom na nabacivanje Schweinsteigera, a iz igre je izašao u 75. minuti susreta...

Bayern München je u 25. kolu njemačkog prvenstva svladao Bayer Leverkusen s 2-1 i tako se dodatno približio osvajanju naslova prvaka.

Pred 71.000 gledatelja na Allianz Areni za vodstvo Bavaraca zabio je Mario Manžukić koji je u 44. minuti nadskočio Philippa Wollscheida i s pet metara glavom zabio svoj 17. ovosezonski gol na nabacivanje Bastiana Schweinsteigera s nekih 18 metara iskosa s desne strane.

U 52. minuti za 2-0 Bayerna zabija Schweinsteiger iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca. Bio je to krasan lelujavi šut koji je promijenio putanju i od prečke se odbio u mrežu za novo slavlje momčadi Pepa Guardiole koji je tako samo par kola pred osiguravanjem titule prvaka.

U prvoj minuti sudačke nadoknade utješni gol za goste zabio je Stefan Kiesling .

Mario Mandžukić izašao je iz igre u 75. minuti kada ga je zamijenio Xerdan Shaqiri .

U ranije odigranim utakmicama 25. kola Bundeslige u Dortmundu su igrale dvije Borussije , a bolja je s 2-1 bila ona iz Mönchengladbaha . Za goste su zabili Raffael u 31. minuti te Kruse u 40., dok je jedini gol za domaćine djelo Jojića u 77. minuti susreta.

U remiju 1-1 Wolfsburga kod Braunschweiga Ivica Olić igrao je od 72., a Ivan Perišić od 77. minute. Za 'vukove' je zabio Gustavo u 36. minuti, dok je bod domaćinu donio Bellarabi u 48. minuti utakmice.

Bremen i Stuttgart odigrali su 1-1, Hannover je u gostima uvjerljivo svladao Herthu s 3-0, a u najefikasnijoj utakmici Mainz je kao gost s 4-2 svladao Hoffenheim .