Marčinko prvi put u Top 200, Borna Gojo do renkinga karijere

Najbolje hrvatske tenisačice, Petra Martić i Donna Vekić, zadržale su se na prošlotjednim pozicijama, na 39., odnosno 71. mjestu, a prvi put se među 200 najboljih na svijetu našla 16-godišnja Zagrepčanka Petra Marčinko, koja je sa 283. skočila na 196. poziciju osvajanjem ITF turnira u Poitiersu.

Među najboljim tenisačicama svijeta nije bilo pomaka. Daleko ispred svih je sa 10.335 bodova Poljakinja Iga Šwiatek, a slijede ju Tunižanka Ons Jabeur (4555), Amerikanke Jessica Pegula (4316) i Coco Gauff (3271) te Grkinja Maria Sakkari (3121).

OSVOJILA ITF TITULU Senzacionalna Petra Marčinko ostvarila najveći uspjeh karijere

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je za jedno mjesto lošiji u odnosu na prošli tjedan i nalazi se na 17. poziciji nove pojedinačne ATP ljestvice sa 2140 bodova, dok je Borna Ćorić napredovao za jedno mjesto i sa 1675 bodova je sada 26. tenisač svijeta.

Veliki skok je napravio Borna Gojo koji je osvajanjem prvog Challengera u karijeri u talijanskom Ortiseiju došao do 148. mjesta, što mu je najbolji renking u karijeri.

POMELI FRANCUZE U FINALU Dodig i Krajicek osvojili Basel! SAVRŠEN TJEDAN Bravo, Gojo! Splićanin osvojio prvi ATP Challenger u karijeri

Na vrhu ljestvice je i dalje 19-godišnji Španjolac Carlos Alcaraz sa 6730 bodova, 920 više od drugoplasiranog sunarodnjaka Rafaela Nadala. Na treće se mjesto vratio Rus Danjil Medvjedev osvojivši naslov pobjednika u Beču, a Norvežanin Casper Ruud je pao na četvrtu poziciju. Peti je i ovaj tjedan Grk Stefanos Tsitsipas.

Pobjednik Basela Kanađanin Felix Auger-Aliassime je s devetog došao na osmo mjesto i time izjednačio svoj najbolji renking, a u Top 10 se vratio Poljak Hubert Hurkacz koji je na 10. poziciji.