Marić i dalje 'melje': Zabio dva gola u pobjedi protiv Belupa

Odmah je u samom startu Mirko Marić doveo domaću momčad u vodstvo. U trećoj minuti zabio je gol, no Osijek nije bio znatno uvjerljiviji u prvom dijelu. Opet je zabio u 55. minuti

Osijek je prvi dio sezone Hrvatske nogometne lige završio pobjedom u 19. kolu protiv Slaven Belupa 3-2.

Odmah je u samom startu Mirko Marić doveo domaću momčad u vodstvo. U trećoj minuti zabio je gol, no Osijek nije bio znatno uvjerljiviji u prvom dijelu. Uz to, trener je morao i promijeniti dva igrača u prvom dijelu, pa je mogao i biti manje fleksibilan s izmjenama u ostatku utakmice.

Nakon predaha u 52. minuti izjednačio je Lulić, no sreća je kratko trajala. Već tri minute kasnije opet zabija - Marić! Ovaj put iz penala. Onda je u 67. minuti zabio Kleinheisler za 3-1 i izgledalo je kao da je utakmica u Gradskom vrtu riješena. Ali ne!

U 72. minuti zabio je Božić za 3-2, a Belupo je grizao do kraja susreta, no ipak je sve ostalo na minimalnom zaostatku 'farmaceuta'.

Marić je sad uvjerljivo prvi strijelac lige s 14 golova, a drugoplasirani je Oršić s deset golova.

Osijek je sad trećeplasirana momčad lige, a na četvrto mjesto je uoči utakmice s Istrom pao Hajduk.