Bravo, Marine! Čilić je slomio Pouillea za prvi bod Hrvatske

Marin Čilić slavio je protiv Lucasa Pouillea u Zadrz u drugom meču polufinala Davis Cupa 6-1, 7-6, 2-6, 6-2. Čilić je nakon Ćorićevog poraza izjednačio na 1-1 prvoga dana polufinala

Hrvatska nakon prvoga dana polufinala Davis Cupa ima 1-1 protiv Francuske u Zadru. Nakon Ćorićevog poraza od Gasqueta, na teren je izašao najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić i uz male poteškoće osvojio je prvi bod za naše.

Čilić je pobijedio Lucasa Pouillea 6-1, 7-6, 2-6, 6-2.

Briljatno je počeo i uz 27 minuta gotovo savršenog tenisa rastavio je mladog Francuza. Istim tempom nastavio je u drugom setu, imao je servis i tri vezane set lopte i tu je propustio šansu.

Pouille se vratio, ali naš tenisač ipak je slavio u tie-breaku.

Pouille je počeo igrati bolje u trećem setu, Marin je tu upao u problematično razdoblje, ali nakon toga kao da se razljutio i pokazao što može u četvrtom setu.

Mogao sam to riješiti i prije

- Hvala navijačima koji su bili sjajni. Nije ovo bio lagan meč, Pouille je odigrao vrlo dobro. Servis me dobro služio, dobro sam se kretao i presretan sam što sam pobijedio - rekao je Marin Čilić nakon pobjede za HTV.

- Igrao sam stvarno dobro prva dva seta. Šteta što nisam ranije riješio taj drugi set. Malo su se stvari zakomplicirale. Presudio je taj drugi set koji sam dobio u tie-breaku. Smirio sam se u četvrtom setu i vratio ritam nakon što sam u trećem setu malo izgubio energije. Pouille me na trenutke izbacio iz ritma, dobro je servirao, ali uspio sam riješiti sve u svoju korist. Vjerujem da možemo do kraja.

- Očekivali smo 1-1 nakon prvog dana. Borna nije bio siguran hoće li biti spreman, osjetilo se u njegovom kretanju da to nije pravi Borna. Iskusni Gasquet je to osjetio i iskoristio. Vidjet ćemo kakav će plan biti za sutra. Ja sam OK, dogovorit ćemo s timom što ćemo napraviti za parove - dodao je Marin Čilić.

Krajan: Ne znam tko će igrati parove, moramo biti pametni

Zadovoljan sam Naš prvi igrač i njihov prvi igrač dobili su svoje mečeve. Borna nije mogao ništa protiv Gasqueta i moramo biti zadovoljni, rekao je izbornik Željko Krajan.

- Marin je počeo furiozno. Bio je na nivou TOP 5 igrača. Onda je malo pao, nije iskoristio šanse i to se događa. Malo je popustio u drugom setu, a dotad je igrao taktički savršeno - rekao je Krajan i dodao:

- Marin je u četvrtom setu pokazao koliko je kvalitetan. Nije imao laganog protivnika, četvrtfinalista US Opena, TOP 20 igrača koji je u sjajnoj formi.

Francuzi su bez Jo-Wilfrieda Tsonge i Gaela Monfilsa, ali imaju najbolji par svijeta Nicolasa Mahuta i Pierre-Hugues Herberta, kojima će se u subotu vjerojatno suprotstaviti Dodig i Čilić. Ali moguće je da umjesto Čilića uskoči i Draganja.

- Moramo biti pametni, odlučit ćemo sutra. To je najvažniji meč - rekao je Krajan.

ČETVRTI SET 6-2

• Čilić je uzeo servis Pouilleu za meč! Bravo, Marine. Hrvatska ima 1-1 nakon prvoga dana.
  • Pouille je izdržao i smanjio na 4-2. Izvukao se Marin, Pouille je imao dvije break lopte. No Čilić ima 5-2.
  • Marin ima 4-1! Kao da se naljutio Čilić. A to nije dobra vijest za Pouillea koji opet teško prati ritam našeg najboljeg igrača.
  • Pouille se upisao na semafor u četvrtom setu. Osvojio je prvi gem. Marin ima 3-1 i servis.
  • Dobro je, Marin ima 3-0 u četvrtom setu.
  • Sjajan potez Marina za break! Vodi 2-0! Izborio je break loptu Čilić, Pouille je napao i izašao na mrežu, ali sjajna backhand dijagonala i evo breaka.
  • Marin otvara četvrti set. Brzo je to riješio i vodi 1-0.

TREĆI SET 2-6

• Pouille je lako osvojio servis i sa 6-2 se vratio u igru.
  • Novi break za Pouillea. Francuz ima 5-2 i servis za treći set.
  • Pritisnuo je Marin, izborio je dvije break lopte, ali Pouille se izvukao i poveo 4-2.
  • Marin je smanjio na 3-2. Pouille i dalje u prednosti u trećem setu.
  • Čilić je zatražio pomoć fizioterapeuta. Čini se da ga zateže noga. Pouille vodi 3-1.
  • Pouille uzima servis Marinu!
  • Marin otvara treći set. Uz manje poteškoće, zadržao je servis i vodi 1-0. Drži svoj servis i Pouille. Zasad bez izgubljenih servisa.

DRUGI SET: 7-6

• Čilić ima 2-0 u setovima! Mogao je to Marin i lakše osvojiti, imao je servis i tri set lopte, ali izgubio je servis i morao je sve riješavati u tie-breaku. Riješio je to bez većih problema i sad je na pragu pobjede protiv Pouillea.
  • Odličan početak i 2-0 za Marina u tie-breaku. Potom dvostruka pogreška i sad je 2-1 za Marina. Nije loše, 4-2 za Čilića i još jedan servis. I to je Marin osvojio i s 5-2 ide prema drugom setu.
  • Marin je imao 40-0 i tri set lopte. No Pouille se vratio i uzeo je servis našem igraču. To je automatski značilo kako ćemo gledati tie-break.
  • Čilić ima 6-5 i servira za 2-0 u setovima! Pritisnuo je Marin Pouillea i isplatilo se.
  • Marin se malo mučio, ali ostao je u igri, 5-5 je u drugom setu.
  • Lucas Pouille vodi 5-4. Marin je na servisu. Francuz se definitivno oporavio nakon gubitka prvog seta i zaostatka u drugom. Vratio se, uzeo Marinu servis i opet je u igri.
  • Pouille se vraća! Iskoristio je break loptu i uz malo sreće izjednačio na 4-4.
  • Pritisnuo je Marin Pouillea, ali ovaj je zadržao servis. Čilić vodi 4-3 i servira.
  • Marin je potvrdio break. Vodi 4-2 u drugom setu. Zasad sve ide po planu.
  • Čilić radi prvi break! Vodimo 3-2! Sad to mora potvrditi servisom.
  • Lucas Pouille vodi 2-1, ali Marin brzo vraća sve u egal (2-2).
  • Pouille otvara drugi set i vodi 1-0. Marin bez problema osvaja svoj servis. Odlično Čilićevo izdanje na startu. Pomeo je mladog Francuza u prvom setu i ako ovako nastavi, ovo će biti brzo gotovo.

PRVI SET: 6-1

• Marin Čilić pomeo je mladog Lucasa Pouillea u prvom setu. Marin je slavio 6-1. Pouille je dobro krenuo, izborio prvu break-loptu i to je bilo sve od njega. Sve nakon toga bila je Marinova dominacija i zasluženo osvojeni prvi set.
  • Natjerao je Čilić mladog Francuza na novu pogrešku, ima 5-1 i servis.
  • Marin je bez problema potvrdio break. Ima 4-1 u prvom setu.
  • Čilić vodi 3-1! Iskoristio je Marin prvu break-loptu, ali morao se dobro namučiti kako bi je pretvorio u prednost. Sjajan poen odigrala su obojica, Marin je napao i izašao na mrežu, odigrao je sjajan stop-volej i ima prednost u prvom setu.
  • Marin je malo pritisnuo mladog Francuza koji ipak drži svoj servis i sad smo na 1-1. Dobra vijest je da su još svi reflektori čitavi. U sljedećem gemu Čilić bez problema drži svoj servis za 2-1.
  • Čilić otvara meč sa servisom. Marin je nervozno otvorio meč i Pouille je izborio prvu break-loptu i tu je naš tenisač imao jako puno sreće. Odigrao je kratku loptu koja je iznenadila Francuza. Čilić je zadržao servis i poveo 1-0.
  • Lucas Pouille 18. je igrač svijeta, a Marin i on nikad nisu igrali međusobno. Čilić je veliki favorit u ovom meču, ali to će morati pokazati u zadarskoj dvorani gdje očekujemo njegovu pobjedu i 1-1 nakon prvog dana.
  • Marin Čilić uskoro će izaći na teren u drugom meču polufinala Davis Cupa između Hrvatske i Francuske u Zadru. Ćorić je izgubio na startu od Richarda Gasqueta, a Marin će nas pokušati vratiti u igru protiv 22-godišnjeg Pouillea.

Polufinale Davis Cupa: Hrvatska - Francuska

Prvi meč: Borna Ćorić - Richard Gasquet 2-6, 6-7, 1-6
Drugi meč: Marin Čilić - Lucas Pouille