Marin Čilić izborio 3. kolo ATP turnira u Monte Carlu

Pobjedom 6-7(4), 6-1, 6-4 protiv Igora Andrejeva najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić prošao je u 3. kolu ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu...

Više od dva sata i 51 minute bilo je potrebno četvrtom nositelju i devetom tenisaču svijeta Marinu Čiliću da slomi otpor ruskog tenisača i proslavi četvrtu pobjedu u njihovom petom međusobnom ogledu. Što se turnira na zemljanoj podlozi tiče, rezultat je sada poravnat budući da je jedini takav meč, odigran 2008. godine u švicarskom Gstaadu, otišao na stranu ruskog tenisača. Kako je ovaj meč krenuo Andrejev je djelovao spremno ponoviti taj uspjeh. Od samoga starta je stiskao Čilićev servis (tri break-lopte u prvom gemu, u sljedećem još jedna), da bi u konačnici slomio početni udarac Hrvata iskorištenom šestom break-loptom. Čilić je rezultat poravnao kod 4-4, potom ponovno "pao", i ispravio sve za 5-5 i tie-break u kojem je ostao na četiri osvojena boda.
Drugi set ponudio je mnogo manje drame. Čilić je potpuno razbio Andrejeva 6-1 i izjednačio na 2-2 u setovima.
Nakon što je drugi set bio lišen rezultatske neizvjesnosti ona je zavladala ponovno u trećemu. Ruski tenisač je poveo 4-3, što je Čilić odmah nadoknadio i serijom od devet (od deset) posljednjih poena izborio treće kolo.