Marin Čilić uz dosta muke u drugom kolu Roland Garrosa

Marin Čilić plasirao se u 2. kolo Grand Slam turnira Roland Garrosa uz podosta muka. Slavio je protiv 130. igrača svijeta Daniela Munoza de la Nave 6-4, 6-4, 7-5...

Ovdje sam osvojio junirski Roland Garros. I zato je Pariz jedan od mojih dražih gradova, rekao je Marin Čilić uoči starta turnira.

U lipnju 2005. godine zabljesnuo je u Francuskoj. Preko Andyja Murraya osvojio je juniorski Roland Garros i najavio fantastičnu profesionalnu karijeru. Doduše, bilo je uspona i padova, nakon polufinala Australian Opena nikako da uhvati zalet...

- Operacija koljena me izbacila na nekoliko mjeseci i polako hvatam zalet - reći će najbolji hrvatski tenisač i dodati:

- Imperativ je igrati sjajno na Grand Slam turnirima. To mi je cilj u 2012. godini.

Preko Munoza De La Nave izborio je drugo kolo ovogodišnjeg izdanja. Na terenu broj tri slavio je 6-4, 6-4, 7-5 protiv ljevorukog Španjolca iz Madrida. Marin je dva puta igrao osminu finala na Roland Garrosu, ali ždrijeb mu ove godine nije naklonjen. U njegovu dijelu je Juan Carlos Ferrero, ali i Juan Martin del Potro kao moguća prepreka u 3. kolu.