Mario Kasun sa 17 koševa presudio Montepaschi Sieni

Skupa i kvalitetna momčad Efes Pilsena upisala je u 2. kolu Top 16 Eurolige (skupina F), važnu i uvjerljivu pobjedu protiv talijanskog Montepaschi Siene...

Turska momčad Efes Pilsen slavila je protiv Montepaschi Siene sa 88-78, a dok se radila razlika najbolji je kod domaćina bio hrvatski košarkaš Mario Kasun. Za 19 minuta na parketu hrvatski je centar ubacio 17 koševa uz devet skokova. Gađao je sjajnih 7-8 iz igre, te 3-4 s linije slobodnih bacanja Ostvario je i dvije blokade. Iako je sedam igrača Efesa imalo veću minutažu od Kasuna on je bio prvi strijelac svoje momčadi. Kod poraženih je prednjačio Romain Sato sa 19 poena i deset skokova. Treba reći da je tijekom zadnje četvrtine Efes Pilsen imao i 20 poena razlike. Moskovski CSKA se dugo mučio na gostovanju kod Žalgirisa, da bi na kraju pobijedio s vrlo lakih 83-68. U prvom poluvremenu su Moskovljani zaostajali i petnaest poena razlike, no drugi dio ogleda su dobili sa čak 48-23 i time upisali drugu pobjedu u ovoj fazi Eurolige. Rusima je to deveta euroligaška pobjeda zaredom. Hrvat Zoran Planinić je bio jedan od boljih u redovima pobjednika, pa je tako za 27 minuta postigao 16 poena uz po tri asistencije i skoka, dvije osvojene i jednu izgubljenu loptu. Za dva poena je gađao 4-6, za tri 2-3, a s linije slobodnih bacanja 2-4. Isto kao i Planinić 16 je poena za CSKA ubacio Viktor Hrjapa, a prvi je strijelac bio Trajan Langdon sa 17 poena. Kod Žalgirisa je solidan bio Splićanin Mario Delaš sa sedam poena za 14 minuta igre. Iz igre je gađao 1-2, a za jedan poen 5-5. Imao je i jedan skok, ali se i vrlo brzo uvukao u probleme s osobnim pogreškama zbog čega je igrao manje no što je mogao.

Maccabi - Real Madrid (četvrtak)
Redoslijed: 1. Real Madrid 1-0 (-1), 2. Efes Pilsen 1-1, 3. Montepaschi Siena 1-1, 4. Maccabi 0-1 (-1).

SKUPINA G:
Žalgiris - CSKA Moskva 68-83
Unicaja - Prokom (kasnije)
Redoslijed: 1. CSKA Moskva 2-0, 2. Prokom 1-0 (-1), 3. Unicaja 0-1 (-1), 4. Žalgiris 0-2.