Marseille srušio Lyon, novi poraz PSG-a u Nancyju

Nogometaši Marseillea pobijedili su na svom Veledromeu Lyon 3-1 u posljednjoj utakmici 32. kola francuskog nogometnog prvenstva

Najzaslužniji za pobjedu Marseillea je bio sjajni Senegalac Mamadou Niang koji je dva puta svladao Coupeta. Prvi je mrežu Lyona načeo Djibril Cisse u 26. minuti kada je sjajno s vrha šesnaesterca, s mjesta, neobranjivo pogodio za 1-0. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2-0 za domaćina uz pogodak Nianga.
Nadu gostima je nakratko donio Cana nakon asistencije Juninha, no u 54. minuti još je jednom Niang bio nezadrživ, te je postavio konačnih 3-1.
Ovim rezultatom su iznimno zadovoljni u Bordeuaxu jer su nakon ovog kola ponovno smanjili razmak za Lyonom na šest bodova, a do kraja prvenstva je ostalo još šest utakmica.
U drugom ogledu je Nancy pobijedio PSG s minimalnih 1-0, te je tako ostavio Parižane na dnu ljestvice. Po 35 bodova imaju PSG, Toulouse, Strasbourg i Lens, sastav hrvatskog vratara Vedrana Runje, koji su raspoređeni od 16. do 19. mjesta. Uvjerljivo posljednji je Metz.