Mate Bilić golom iz penala donio pobjedu Gijonu

Hrvatski napadač Mate Bilić realizirao je jedanaesterac koji je sam zaradio i tako donio Sportingu drugu ovosezonsku pobjedu u Primeri

U 7. kolu španjolske nogometne lige uspješan nastup ubilježio je bivši član Hajduka, a sada napadač Sportinga iz Gijona, Mate Bilić. Pri rezultatu 1-1 u 40. minuti domaćeg ogleda protiv Osasune, izborio je kazneni udarac za svoju momčad, dok je Rosario, koji ga je faulirao, dobio crveni karton. Bilić je realizirao jedanaesterac i postavio konačnih 2-1. Inače, Sporting je u 12. minuti poveo preko Carmela, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Ezquerro.
Drugi Hrvat u Primeri nije imao razloga za zadovoljstvo. Numancija koju vodi Sergije Krešić doživjela je težak poraz na gostovanju u Valenciji gdje ih je istoimena momčad deklasirala s 4-0. Dvostruki strijelac bio je David Villa, a preostala dva pogotka postigli su Mata i Vicente.
Betis je na svom terenu došao do prve i vrlo vrijedne pobjede koja ih je pomaknula s dna ljestvice. Sa tri pogotka u mreži ispratili su Mallorcu i barem za kratko pobjegli iz zone ispadanja. Mrežu gostiju već u 1. minuti načeo je Damia, a pobjedu su potvrdili Pavone u 42. i Emana u 83. minuti.
Veliku dramu vidjeli su gledatelji u Valladolidu, gdje je domaća momčad u posljednjim trenucima preko Victora došla do poravnanja.
U preostale dvije utakmice 7. kola sastaju se, od 19 sati Athletic Bilbao i Barcelona, te od 21 sat Almeria i Sevilla.