'Medvjedi' konačno pobijedili: Kinasewich apsolutni junak

Linz je vodio 1-0 i 2-1, dvije minute prije kraja je Kinasewich izjednačio, a onda zabio i penal za bitna dva boda. Medveščak već u nedjelju igra kod Olimpije

Medveščak je upisao šest uzastopnih poraza, a u Ledenu je stigao Linz. Ista ona momčad koju su prije par tjedana pobijedili s rekordnih 9-0, idealan protivnik rekli bi mnogi. I bilo je tako, ali puno teže od očekivanog.

Nakon osam minuta gosti su došli u vodstvo, zabio je Keller. Na izjednačenje se nije dugo čekalo. Samo tri minuta kasnije dodavanje iz obrambene trećine spremno je dočekao Filewich. Na prvi odmor gosti su otišli s prednošću, zabio je Macdonald s plave linije minutu prije kraja. Do novog gola čekala se 58. minuta. Na oduševljenje Ledene zabio je Ryan Kinasewich. Nakon produžetka pucali su se penali, a dva vrijedna boda donio je sjajni Kinasewich.

U dosta slaboj utakmici Kristan je skupio samo 25 obrana, ali uz 92 posto obrana.

Medveščak je nakon 22. kola peti na ljestvici EBEL lige. U nedjelju igra kod Olimpije.