Mega Leks pobijedio Cedevitu u rekordnoj utakmici sezone...

Košarkaši Mega Leksa slavili su u Domu sportova nad Cedevitom 107-103 nakon produžetka u 23. kolu ABA lige. To je najveći broj koševa u jednoj utakmici u sezoni

210 koševa ukupno postigli su košarkaši Cedevite i Mega Leksa u prvoj utakmici 23. kola ABA lige u dvorani 2 Doma sportova. Nakon 45 minuta košarke pobjedu je odnio srbijanski klub rezultatom 107-103. Novi je to rekord po broju poena u jednoj utakmici u cijeloj sezoni regionalne lige.

Osmim porazom u sezoni Cedevita je prepustila drugo Budućnosti te tako zasad kompromitirala poziciju da bude domaćin prve dvije utakmice polufinala protiv Podgoričana, kao i eventualne pete utakmice u seriji na tri pobjede. Do kraja regularnog dijela sezone ostala su još tri kola.

Novopečeni osvajači Kupa Krešimira Ćosića otvorili su utakmicu vodstvom 21-15 nakon prve četvrtine, a prednost su imali i na velikom odmoru (40-38). Sve dobro što su napravili "vitamini" su iskompromitirali u trećoj četvrtini u kojoj je Mega Leks zabio čak 30 koševa, a primio 16.

Gordić opet spašavao tricom

Činilo se da bodovi nakon 40 minuta putuju u Sremsku Mitrovicu, ali je Cedevita do kraja četvrte dionice ipak smanjila na "-3", potom je Nemanja Gordić tricom s pola terena u zadnjoj sekundi zabio za produžetak. Ipak, unatoč velikoj psihološkoj prednosti u produžetku, Cedevita nije uspjela okrenuti utakmicu i odnijeti pobjedu.

- Nemam komentara izuzev toga da čestitam Mega Leksu na zasluženoj pobjedi i želim im sreću i dalje - rekao je Jasmin Repeša, a Fran Pilepić opisao zanimljivu situaciju u kojoj je protivnički igrač priznao da ga je faulirao, a sudac dosudio aut:

- Bilo je kontakta, no glupo mi je nešto govoriti. Ja sam očekivao da će sudac suditi faul, ali sam i ja pogriješio jer sam prelagano išao dodavati. Snosim veliki dio krivice, bio faul ili ne.

Fran Pilepić zabio je 25 koševa za poraženu momčad, najviše na utakmici, a Marko Kešelj na drugoj strani najviše se istaknuo kod Mega Leksa s 23 poena.