'Mehaničar' Pršo kandidat je za povijesni trenutak Lige prvaka

Dado Pršo u sezoni '03/'04. zabio je četiri gola Deportivu u dresu Monaca. Uefa je taj potez stavila na popis najvećih trenutaka u povijesti Lige prvaka od 1992. godine

U 50. izdanju službenog magazina Lige prvaka "Champions", korisnici na stranici www.uefa.com mogu glasati za najveći trenutak u povijesti natjecanja od 1992. godine. Od Zidaneovog voleja i 9. naslova Real Madrida, povratka Liverpoola protiv Milana pa do četiri komada koje je Dado Pršo zabio u 8-3 pobjedi Monaca protiv Deportiva u sezoni '03/'04.

"Ima li boljeg načina za proslaviti 29. rođendan nego zabiti četiri gola u 8-3 pobjedi u najelitnijem europskom nogometnom natjecanju? Nekadašnji mehaničar bio je u svom najboljem izdanju", piše Uefa kraj fotografije Dade Prše.

Pršo je te sezone izjednačio rekord Marca Van Bastena iz 1992. i Simonea Inzaghija iz 2000. godine. Monaco je protiv Deportiva slavio s nevjerojatnih 8:3, a na poluvremenu je bilo 5:2. Bivši hrvatski reprezentativac zabio je u 25., 29., 45. i 49. minuti utakmice.

Za najbolji trenutak u povijesti Lige prvaka možete glasati OVDJE.