Milan porazom od Udinesea donio 17. naslov Interu...

Milan je dva kola prije kraja ostao i bez teoretske mogućnosti da dostigne Inter na čelu Serije A. Crveno-crni su izgubili kod Udinesea 2-1

Nogometaši Udinesea u 36. kolu Serije A pobjedili su na svom terenu Milan 2-1 i time osigurali naslov prvaka Interu. Udinese je poveo golom D'Agostina u 31. minuti iz penala, a na 2-0 je povećao Cristian Zapata u 49. minuti. Za Milan je zabio Massimo Ambrosini u 90. minuti. Dva kola prije kraja sezone Milan je ostao i bez teoretske šanse da stignu vodeći Inter, koji i s utakmicom manje ima sedam bodova prednosti. Crno-plavima je ovo četvrti naslov u nizu i 17. u povijesti kluba čime su se izjednačili na drugom mjestu vječne liste s Milanom. Najviše naslova i dalje ima nedostižni Juventus koji ima 27 naslova prvaka Italije.
Roma je u prvoj utakmici dana pobijedila Cataniju 4-3 na svom Olimpicu. U neizvjesnoj utakmici dviju napadački orijentiranih momčadi Roma je do 16. ovosezonske pobjede stigla golom Cristiana Panuccija u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Roma – Catania 4-3 (Perrotta 13, 31, Vučinuć 17, Panucci 90+2) / Tedesco 15, Mascara 47, Morimoto 72)
Udinese – Milan 2-1 (D'agostino 31, Zapata 59 / Ambrosini 90+3)