Milan zabio pet golova, ali izgubio Kaku i Abbiatija

Nogometaši Milana su lakše od svih očekivanja prošli gostovanje u Toskani kod Siene, gdje su u utakmici 28. kola Serije A pobijedili čak 5-1

No, u toj pobjedi se dogodilo mnogo toga lošega za momčad Carla Ancelottija, nakon čega je teško govoriti o potpuno uspješnom vikendu. Naime, nakon 7. veljače je prvi put zaigrao Brazilac Kaka, koji je na ogled protiv Siene ušao u igru u 46. minuti. Međutim, prije kraja utakmice je morao natrag, u svlačionicu, zbog ozljede gležnja. U 65. minuti ga je zamijenio Ronaldinho. Daleko je lošije prošao vratar Milana Christian Abbiati koji se već u 12. minuti sudario sa suigračem Favallijem, te je izvukao deblji kraj. U prvi mah su liječnici Milana posumnjali u frakturu, no pitanje je što će pokazati daljnje pretrage. Na vratima ga je zamijenio Brazilac Dida, koji je tako dočekao premijeru u Seriji A ove sezone. Momčad sa San Sira ove godine ima nevjerojatne problema s ozljedama, a i to je razlog njihovih inače ispodprosjećnig partija u Serie A i kupu Uefe.

SERIE A, 28.KOLO
Siena - Milan 1-5 (Maccarone 62 / Pirlo 7-11m, Inzaghi 45, 71, Pato 55, 78)
Sampdoria - Roma 2-2 (Pazzini 25, 43 / Julio Baptista 7, 70-11m)
Atalanta - Torino 2-0 (Floccari 46, 72)
Lazio - Chievo 0-3 (Bogdani 27, Pellisier 29, 84)
Palermo - Lecce 5-2 (Cavani 11-11m, 59, Simplicio 18, Miccoli 41, Kjaer 56 / Tiribocchi 17, 34)
Reggina - Napoli 1-1 (Corradi 27 / Lavezzi 64)
Udinese - Catania 1-1 (Quagliarella 71 / Mascara 24)