Moćni Brazil 'pomeo' Čile i juri po šesti naslov prvaka

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
U osmini finala Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoj Africi Brazil je uvjerljivo pobijedio Čile sa 3-0. U četvrftinalu Brazil igra protiv Nizozemske

Početni sastavi:
Brazil: Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Alves, Silva, Kaka, Ramires - Robinho, Fabiano
Čile: Bravo - Isla, Contreras, Jara, Fuentes - Vidal, Carmona, Beausejour - Sanchez, Suazo, Gonzales

Kakav je ovo Brazil? Gdje je tu atrakcija, samba na travnjaku, guranje kroz noge?, pitali su se kritičari Dunginog sastava nakon blijedih partija protiv Sjeverne Koreje i Portugala.
No, čovjek koji je kod kuće ostavio majstora poput Ronaldinha spremno im je odgovorio.
- Zanima me rezultat, ne atrakcija.
Upravo tako Brazil igra. Čekaju priliku, igraju na kontre, ne srljaju naprijed. Brazil igra igru kakvu dugo nije, igraju na rezultat. Čile nije imao nikakve šanse u osmini finala u Johannesburgu. Sve su Brazilci riješili u prvom poluvremenu. Prvo Juan glavom, potom sjajna kontra i Fabianov gol za 2-0. A do prvog gola na travnjaku Brazila kao da nije niti bilo. Baš je u tome moć Dunginog sastava.
U drugom su Brazilci izašli na travnjak i dotukli Čileance. Gol Robinha za 3-0 uništio je sve nade Čilea u preokret. Brazil je imao sve. Igru, rezultat i samopouzdanje. Teško će netko izaći na kraj s ovakvim Brazilom. Scena da se Robinho vraća duboko u svoju polovicu terena dovoljno govori o Dunginoj taktici. Nema popusta, nema nedodirljivih. Svi se moraju vraćati i igrati za momčad. A kad se tome pridoda kvaliteta kakvu Brazilci imaju, tko će ih pobijediti u Južnoj Africi? Možda će odgovor na to pitanje imati Sneijder i društvo. Nizozemska u četvrtfinalu čeka Brazil.

LIVE
Počela je utakmica osmine finala između Brazila i Čilea u Johannesburgu. Brazilci su apsolutni favoriti, ali to moraju dokazati na travnjaku.
Čile je krenuo s tri napadača. U zadnjih šest susreta, Brazil je Čileu zabijao u prosjeku preko četiri gola po utakmici.
Luis Fabiano je u 5. minuti pucao, ali lopta je otišla kraj gola.
U 9. minuti dobro se morao protegnuti čileanski golman Bravo. Gilberto Silva odlično je pucao, no Bravo sjajno brani.
Čile uzvraća preko Suaza, no premlak je to udarac bio.
Nakon 25 minuta još uvijek je 0-0. Čile jako dobro stoji na travnjaku, Brazil još nije opravdao ulogu favorita.
U 28. minuti Lucio je bio u protivničkom šesnaestercu, dobio je po nogama, ali sudac je ostao nijem. Lako je mogao svirati penal nakon starta Contrerasa engleski sudac Howard Webb.
GOL! Branič Brazila Juan glavom zabija za 1-0 u 34. minuti. Maicon je sjajno ubacio iz kornera, a Juan nebeski skočio.
GOL! Fabiano u 38. zabija za 2-0. Dobio je loptu od Robinha, izbjegao zaleđe, prošao golmana i zabio.
Gotovo je prvo poluvrijeme. Brazil sa sigurnih 2-0 ide na odmor.
Počelo je drugo poluvrijeme u Johannesburgu.
Čile je krenuo odlučnije nego na početku. Traže gol koji bi im dao nadu. Ali Brazilci zasd izgledaju nedodirljivo.
GOL! Robinho! U 59. minuti Robinho je dokrajčio Čile. Neobranjivo je pucao Robinho u lijevi golmanov kut sa 10-ak metara.
Brazil je pomeo Čileance. Alves je odmah nakon gola mogao povisiti rezultat, no nije zabio.
Čileanci su zaprijetili u 66. Valdivia je pucao preko gola.
U 74. Robinho je išao na golmana, no Bravo je obranio.