Modrić sjajno asistirao za gol u Realovoj "petardi" Deportivu

Nogometaši Real Madrida pregazili su Deportivo La Corunu 5-1, a Luka Modrić je asistencijom za gol Angela Di Marije doprinjeo preokretu. Ronaldo je zabio hat-trick

Jose Mourinho ukazao mu je povjerenje stavivši ga u igru protiv Deportiva od prve minute, a Luka Modrić svojem se treneru na najbolji način zahvalio. Doduše nije zabio gol, ali hrvatski reprezentativac asistencijom za gol dao je svoj obol u Realovom 5-1 gaženju gostiju iz La Corune.

Modrić je na poziciji zadnjeg veznog igrao umjesto Xabija Alonsa, no i ovoga puta često je sudjelovao u napadačkim akcijama, jednu od kojih je okrunio uspješno asistencijom u 38. minuti. Luka je gurnuo duboko loptu u 16-erac, a Di Marija je s lijeve strane matirao golmana Deportiva. U tom trenutku Real je preuzeo vodstvo povevši 2-1 jer je Deportivo bio taj, koji je prvi poveo. Riki je u 16. minuti zabio za 1-0 gostiju, no to je bilo praktički sve od Deportiva.

Na scenu je stupio Cristiano Ronaldo zabivši hat-trick (23., 44. i 84. minuta)

- Istina je da smo apatično ušli u utakmicu, ali nakon toga uspješno smo se vratili nakon 0-1. Znamo da ne smijemo više prosipati bodove - rekao je Ronaldo i najavio još jedan 'El clasico', koji se za tjedan dana igra na Nou Campu:

- Znamo da će s Barcelonom biti teško, ali moramo ostati fokusirani i samouvjereni da možemo kod njih pobijediti. Imamo za to kvalitetu, vidjet ćemo što će se dogoditi.

Osim Ronalda i Di Marije u strijelce se upisao i Pepe golom u 66. minuti. Modrić je igrao do 58. minute, a u 50. je zaradio žuti karton.

Real je upisao drugo uzastopno slavlje izašavši iz krize te je skočio na 10, mjesto Primere.

Primera, 6. kolo:

Real Madrid - Deportivo 5-1 (Cristiano Ronaldo 23-11m, 44, 84-11m, Di Maria 38, Pepe 66 / Riki 16)

Osasuna - Levante 4-0 (Armenteros 55, Lamah 82, Copovi 89-11m, Nino 90+2)

Valladolid - Rayo Vallecano 6-1 (Bueno 10, Manucho Goncalves 13, 86, Oscar Gonzalez 21, 56, Rukavina 37 / Dominguez 5)

Granada - Celta 2-1 (Siqueira 11-11m, Torje 17 / Aspas 20)