Monaco izgubio, Pokrivač igrao cijelu utakmicu

Lyon je u 29. kolu francuskog prvenstva "utrpao" Monacu čak tri gola. Nikola Pokrivač (Monaco) je igrao cijelu utakmicu, a Leko nije ulazio u igru

Nogometaši Lyona su u prvoj utakmici 29. kola francuskog prvenstva "utrpali" Monacu tri gola. Sve je bilo gotovo za samo 18 minuta. Dvostruki strijelac za "lavove" bio je Keita (20., 38.), a jedan je postigao Fred u 35. minuti. Bivši Dinamov igrač Nikola Pokrivač odradio je svih devedeset minuta za momčad iz Kneževine, dok hrvatski reprezentativac Jerko Leko nije ulazio u igru. PSG-a nastavlja s lošim izvedbama u francuskom prvenstvu. Odigrali su samo 1-1 na domaćem terenu protiv Valenciennesa. To je bila petnaesta utakmica Parižana pred svojim navijačima nakon kojih i dalje imaju samo dvije pobjede. Uz to su sedam puta odigrali neodlučeno, a šest puta su poraženi.
Iako su cijelu utakmici bili bolji, nogometaši PSG-a su na kraju morali spašavati barem jedan bod. Spasio ih je ponovno njihov najbolji strijelac Pedro Pauleta, ali do pobjede ipak nisu došli.
Osim Lyona najuvjerljivi su u ovom kolu bili nogometaši Lillea koji su na svom terenu pobijedili Caen s čak 5-0. Zanimljivo, čak četiri utakmice su završene identičnim rezultatom 1-1, u čak pet nije bilo pobjednika, dok su dosuđena četiri jedanaesterca, odnosno u prosjeku na svakoj drugoj utakmici.