Müller iz penala za minimalnu pobjedu Bayerna u Moskvi...

Na praznom Lužnjikiju zbog Uefine kazne nakon rasističkih ispada moskovskih navijača, Bayern je protiv CSKA slavio 1-0, a jedini gol zabio je T. Müller iz penala

Odigrana je i prva utakmica drugog kola ovogodišnje Lige prvaka. Bayern München je na gostovanju u Moskvi svladao CSKA 1-0 golom Thomasa Müllera iz penala u 22. minuti susreta.

Iako su Bavarci proveli burnu noć jer se u kasnim satima oglasio protupožarni alarm u njihovom hotelu pa su morali ogrnuti dekama izaći na ulice ruskog grada, uspjeli su osvojiti nova tri boda te nakon pobjede protiv Manchester Cityja s maksimalnih šest bodova predvode Skupinu E

Na sablasno praznom Lužnjikiju zbog Uefine kazne domaćim navijačima gosti su prvi zaprijetili preko Götzea i Robbena, no čvrsto se branio domaćin sve do prilično glupog prekršaja na Götzeu u šesnaestercu kada je dao priliku Bayernu da povede iz penala. Thomas Müller precizan je s bijele točke i tako postavio, ispostavilo se, konačni rezultat.

Opasni Musa

U 37. minuti 21-godišnji Nigerijac Musa prošao je kao brzi vlak po lijevoj strani pored 27 godišnjeg Marokanca Benatije i izbio sam pred Neuera, no njemački reprezentativni golman brani njegov pokušaj.

Proigrao je tada CSKA, no njegovi napadači bili su neprecizni, a na samom kraju prvog poluvremena Robben je sjajno probio desnu stranu, no onda zakomplicirao situaciju i propala je velika prilika za povećanje vodstva Bayerna.

Ponovno su gosti zagospodarili terenom u drugom poluvremenu, no nisu uspijevali zabiti gol, dok je s druge strane Musa radio velike probleme obrani njemačkog kluba. Na kraju je ispala rutinska pobjeda favorita, no uz malo sreće domaćini su mogli i iznenaditi momčad Pepa Guardiole

Bayern u sljedećem kolu 21. listopada igra na Olimpicu gdje ga čeka Roma, dok će CSKA istog datuma dočekati engleskog prvaka Manchester Cityja