Na Emiratesu 1-1, Dudu asistirao za gol Walcotta

Arsenal nije uspio pobijediti Tottenham u prvoj polufinalnoj utakmici Carling Cupa na Emiratesu. Eduardo je odigrao 45 minuta i asistirao za gol

S petnaest minuta zakašnjenja započeo je prvi polufinalni dvoboj Carling Cupa između Arsenala i Tottenhama na Emirates Stadiumu. Tijekom početnih 45 minuta velikog londonskog derbija gosti su se bolje snašli i u 37. minuti poveli golom Jermainea Jenasa. Za izjednačujući gol u 79. minuti pobrinuo se Eduardo da Silva, doduše ovaj put u ulozi asistenta. Dudu je majstorski proigrao Thea Walcotta koji je loptu prsima ugurao u mrežu za konačnih 1-1.
Trener 'Topnika' Arsene Wenger utakmicu je odlučio započeti s napadačkim dvojcem Robin van Persie - Nicklas Bendtner, no već na samom početku drugog dijela umjesto Van Persieja na travnjak je istrčao Eduardo.
Osim asistencije za izjednačenje hrvatski napadač umalo je zabio za pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade, no njegov udarac glavom nije bio dovoljno snažan.