Na pogon kapetana: Real je s dva gola Ramosa srušio Gironu

U prvoj utakmici Kupa Kralja Real Madrid je pobijedio Gironu 4-2. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je u početnoj postavi Reala, a igrao je do 63. minute, kada ga je zamijenio Toni Kroos

Nogometaši Real Madrida na svom su Santiago Bernabeuu pobijedili su Gironu sa 4-2 u prvoj utakmici četvrtfinala španjolskog Kupa kralja, a dva pogotka za Madriđane postigao je kapetan Sergio Ramos.

Girona je povela u 7. minuti pogotkom Lozana. Real je izjednačio u 18. minuti preko Lucasa Vazqueza. U 42. minuti Sergio Ramos je bio siguran izvođač kaznenog udarca za prvo vodstvo Reala na utakmicu.

Gosti su ponovno prvi stigli do gola i u nastavku. U 66. minuti jedanaesterac je dosuđen i za Gironu, a pogodak je postigao Granell. Prednost Realu za uzvrat donijeli su Sergio Ramos i Karim Benzema pogocima u 77. i 80. minuti.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je u početnoj postavi Reala, a igrao je do 63. minute, kada ga je zamijenio Toni Kroos.

U utorak je Getafe sa 1-0 pobijedio Valenciju, u srijedu je Sevilla sa 2-0 bila bolja od Barcelone, a u prvoj utakmici odigranoj u četvrtak Espanyol i Betis su u Barceloni odigrali 1-1.

Uzvratni dvoboji, nakon kojih će biti poznati polufinalisti, na rasporedu su od 29. do 31. siječnja.