Nadal prošao dramu tie-breaka od pola sata pa razbio Francuza, Monfils izbacio srpsku senzaciju

Prvi set trajao je čak 81 minutu, no velebni Španjolac kasnije se lako obračunao s Mannarinom. U četvrtfinalu ga čega Shapovalov, koji je iznenađujuće izbacio Alexandera Zvereva

Deportacijom Novaka Đokovića iz Australije i nemogućnošću nastupa na Australian Openu titula prvog favorita turnira pripala je Rafaelu Nadalu, koji je se plasirao u četvrtfinale pobijedivši francuskog tenisača Adriana Mannarina, dok je s turnira iznenađujuće ispao Nijemac Alexander Zverev.

POGLEDAJTE VIDEO:

Nadal se jako mučio s Francuzom u prvom setu, koji je trajao čak 81 minutu i završio je duboko u tie-breaku. Španjolac je slavio sa 16-14 nakon čak pola sata u dodatnoj igri, a sljedeća dva seta odradio je puno lakše te je nakon ukupno dva sata i 43 minute igre bilo 7-6 (14), 6-2, 6-2 za 20-strukog osvajača Grand slam turnira.

Nadalu je to 45. četvrtfinale na nekon Grand slamu, a bio je pobjednik Melbournea 2009. i finalist 2012., 2014., 2017. i 2019. godine.

Za plasman u polufinale borit će se s Kanađaninom Denisom Shapovalovim koji je u tri seta sa 6-3, 7-6 (5), 6-3. pobijedio trećepostavljenog Nijemca Aleksandra Zvereva.

Sjajni Shapovalov je neočekivano lako stigao do pobjede, a bio je to razočaravajući izlazak za Zvereva, kojeg je prošle godine Novak Đoković izbacio u četvrtfinalu.

Plasman u četvrtfinale ostvarile su Amerikanke Jessica Pegula, pobjedom nad Grkinjom Marijom Sakari, te Madison Keys s trijumfom nad Španjolkom Paulom Badosa. Među osam najboljih je i Čehinja Barbora Krejčikova, koja je izbacila veteranku Viktoriju Azarenku.

Prolaz u četvrtfinale mješovitih parova ostvarili su Ivan Dodig i Francuskinja Kristina Mladenovic nakon što su s 6-2, 6-7 (10), 10-8 svladali Australce Rodionovu i  Polmansa.

Monfils izbacio srpsku senzaciju

Talijan Matteo Berrettini također se plasirao u četvrtfinale nakon što je u tri seta svladao 21. igrača svijeta, Španjolca Pabla Carena Bustu 7-5, 7-6 (4), 6-4.

Sedmi tenisač svijeta pobijedio je nakon dva sata i 22 minute.

Berrettini će u četvrtfinalu igrati protiv 17. nositelja Francuza Gaela Monfilsa, koji je ranije svladao srpskog tenisača Miomira Kecmanovića nakon tri seta.

Monfils je slavio s uvjerljivih 3-0 (7-5, 7-6 (4), 6-4) nakon dva sata i 37 minuta igre.