Nadalova slatka 'osveta' Federeru za prošlu godinu

Rafael Nadal je po nebrojeni put potvrdio da je 'kralj zemlje'. Čak mu ni Federer nije mogao ništa u finalu ATP-a u Madridu. 'Sredio' ga je u 2 seta

Španjolski tenisač Rafael Nadal uzvratio je Rogeru Federeru za prošlogodišnji poraz u finalu ATP turnira u Madridu. Nakon dva sata i jedanaest minuta velike i posve izjednačene borbe Nadal je pobijedio 6-4, 7-6(5), te tako osvojio 39. ATP naslov u karijeri. Kompletirao je i krune sa svih ovogodišnjih jakih turnira na zemljanoj podlozi. Prije Madrida je bio najbolji u Monte Carlu i Rimu. Posljednji put su Nadal i Federer igrali baš u Madridu prošle godine, kada je prvi tenisač svijeta pobijedio u finalu 6-4, 6-4. Ovo je zato bila 'slatka osveta' od ponedjeljka ponovno drugog igrača svijeta Nadala. Bitna je to stavka prije Roland Garrosa, jer znači da će njih dvojica biti prvi i drugi nositelj, odnosno neće se moći namjeriti jedan na drugog prije mogućeg finalnog ogleda. Bila je ovo jubilarna deseta pobjeda Nadala na zemlji protiv Federera, a pritom je izgubio samo dva meča. Isto tako, ukupno je Nadal trenutačno na omjeru 14-7 protiv Švicarca. O izjednačenom meču će govoriti mnogo statističkih podataka, pa je tako Nadal osvojio tek jedan poen više (85-84), dok su imali isti broj break-šansi (11), s tim da je Nadal jednom više (4-3) oduzeo servis suparniku. Kod 5-4 za Nadala u prvom setu Federer je prvo imao dvije vezane break-prilike (15-40), a nakon toga još dvije šanse čime je mogao zakomplicirati tu početnu dionicu. No, Nadal se othrvao tom pritisku i drugi set je odmah otvorio novim breakom. Federer je dva puta stizao break zaostatka u drugom setu, ali je isto tako propuštao svoje prilike u tie-breaku. Imao je 2-0 i 4-2, ali je Španjolac ipak sve okončao u dva seta. I proslavio veliku pobjedu koja će ga dodatno nahraniti samopouzdanjem prije Roland Garrosa gdje će napraviti sve kako bi vratio titulu pobjednika.