Nakon 31 godine Zadar dobio Zvezdu u Beogradu

Zadrani su krajem prvog poluvremena gubili deset razlike, no u drugom poluvremenu hrvatska momčad nadoknadila je zaostatak i slavila 86-84

Shammel Stallworth promašio je oba slobodna bacanja, na drugoj strani terena Tadija Dragićević nije pogodio tricu sa zvukom sirene, a Zadar je konačno nakon čak 31 godine opet pobijedio Crvenu Zvezdu u dvorani Pionir. Zadrani su na kraju slavili 86-84 i tako došli do već sedme uzastopne pobjede u NLB ligi te zasjeli na drugo mjesto ljestvice.
Hrvatski doprvak na poluvremenu je zaostajao deset poena (41-31), no tijekom treće i četvrte četvrtine momčad Aleksandra Petrovića odigrala je znatno bolje i taj period dobila 55-43. Najbolji igrač dvoboja bio je zadarski razigravač Corey Brewer sa 27 poena te po četiri skoka i dodavanja. Julius Juby Johnson je ubacio 19, a Stallworth 15 poena. U domaćim redovima najefikasniji je bio Nenad Mišanović sa 20 poena.

JOKE DOBIO HELIOS I IZGUBIO ŽIVCE
Cibona se tek u završnici spasila nove sramote. Helios je vodio i 15 razlike, ali cibosi su se vratili zahvaljujući povećanoj agresivnosti, odličnom Hoskinu (28 poena, 8 skokova) i uz malu pomoć sudaca. Prvi put su poveli u 35. minuti te na kraju slavili 82-77.
No puno zanimljivije bilo je nakon utakmice. Prve iskrice su frcnule na press-konferenciji. Trener slovenskog prvaka Zoran Martič rekao je da nije pobijedila bolja momčad, već ona s većim imenom. Joke Vranković uzvratio je opaskom da Ciboni više paše kad protivnik igra pravu košarku, a slovenski se strateg na to posprdno nasmijao. Na odlasku prema svlačionicama Joke je zaustavio Martiča, nazvao ga majmunom i opsovao mu majku, ovaj mu nije ostao dužan, na što je temperamentni Splićanin zamahnuo glavom prema njemu. Srećom, sve je ostalo "samo" na tome i svaki je otišao u svome smjeru.
Vrankovića zbog igre i rezultata očito "pere" sve veća nervoza, a najteže je tek pred njim. Već u srijedu gostuje kod Efes Pilsena, a idućeg vikenda u Draženov dom dolazi zahuktali Zadar. Izgubi li obje utakmice, možda će 2008. dočekati nezaposlen...

SPLIT CO - Partizan (nedjelja)

LJESTVICA: 1. Partizan 11-1, 2. ZADAR 10-3, 3. Crvena Zvezda 9-4, 4. Hemofarm 8-5, 5. CIBONA 8-5, 6. Union Olimpija 7-6, 7. Budućnost 7-6, 6. FMP Železnik 6-7, 9. Vojvodina 6-7, 10. SPLIT CO 5-7, 11. ZAGREB CO 4-9, 12. Geoplin Slovan 4-9, 13. Helios Domžale 3-10, 14. Široki 2-11