Nakon što je zabio: Louis, hoćeš me i sad zamijeniti?

Njemački mediji pisali su da sam igrač za male utakmice, evo im sad. Ja sam igrač za velike utakmice, kazao je Ivica Olić i ušutkao kritičare

Nakon Stuttgarta potpuno je “potonuo”, pao u depresiju.
- Tužan sam, ne razumijem zašto me trener na poluvremenu izvadio iz igre - govorio je vidno razočarani Olić.
Stoput je spasio Van Gaala. Da nije bilo njega, vjerojatno bi Nizozemac davno “odletio” iz Bayerna.
Njegova momčad ponovno je bila na rubu. Poraz 1-0 definitivno bi bio oproštaj od Lige prvaka, Ribery je vratio kakvu takvu nadu, ali “spasitelj” je po tko zna koji put bio Ola.
Tekle su posljednje sekunde utakmice, naš napadač uzeo je Evri loptu i zabio za pobjedu Bavaraca 2-1.
Stadion je “eksplodirao”, Ivica Olić potpuno se izbezumio od sreće.
- Ovo mi je najdraži gol, vjerojatno i najbolji gol u karijeri. Presretan sam, ponosan. Ma oduševljen!
U hrvatskom napadaču nakon toga gola pomiješali su se osjećaji sreće i ljutnje. Nakon slavlja je “zakolutao rukama” pokazujući na zamjenu. Svake se sekunde očekivao kraj utakmice, pa je bilo jasno da je Ivica ciničan, kao da Van Gaalu želi reći:
“Hoćeš li me i sad zamijeniti?!”
Cijelu karijeru bori se protiv zlih jezika. Što god učinio, uvijek su ga osporavali. Vjerojatno će slično biti i sad, ali našeg napadača te su priče odavno prestale zanimati:
- Ma nemam se više nikom u životu dokazivati. Mislim da sam sve dokazao. A ovaj gol samo je šlag na tortu moje nogometne karijere.
Ipak, euforije nema. Bayern ima solidnu prednost, ali polufinale Lige prvaka još je jako daleko.
- Ovo je samo prvo poluvrijeme. Bit će vrlo teško na Old Traffordu, ali barem smo dokazali da se možemo nositi s njima - izjavio je Ivica.
Bavarci su vrlo blizu da se revanširaju Unitedu za onaj finale iz 1999. Bit će još bliže ako Van Gaal shvati da naš napadač - mora igrati.

NAKON GOLA, OLIĆ JE CINIČNO ZATRAŽIO IZMJENU
Olić je u svom stilu u sprintu pretrčao pola terena, prikrao se Evri s leđa, oduzeo mu loptu... sekundu nakon toga stadion je 'eksplodirao’