Navijači birali: Darijo Srna Šahtarov nogometaš 2009.

Navijači ukrajinskog Šahtara izabrali su hrvatskog reprezentativca Darija Srnu i to za najboljeg nogometaša kluba iz Donjecka u 2009. godini

Šahtar je organizirao anketu na svojoj internetskoj stranici, a do njezina zaključenja je svoj glas dalo 2429 navijača. Njih 705, odnosno 29.02 posto, za igrača godine je izabralo klupskog kapetana Srnu. Drugo je mjesto s 19.93 posto osvojio golman Andrij Pjatov, a treće brazilski veznjak Willian (9.02 posto). Radi se o iznimno vrijednom priznanju budući da je došlo u godini u kojoj je Šahtar osvojio Kup UEFA-e. U finalu posljednjeg izdanja tog natjecanja ukrajinski je klub pobijedio Werder s 2-1, a odlučujući je gol u produžetku postigao Brazilac Jadson, upravo nakon sjajne Srnine asistencije.