NBA liga: Prvaci okrenuli Toronto, Roku ni minute

Aktualni prvaci, košarkaši Bostona, nanijeli su treći poraz u sedmoj utakmici Toronta nadigravši ih 94-87. Roko Ukić nije nastupio za Kanađane

Sjajno prvo poluvrijeme Raptorsi su zamijenili blijedim izdanjem u nastavku igre i upravo u tome treba tražiti razlog poraza Ukićeve momčadi. Razigravački raspoloženi Jose Calderon (10 asistencija) i ostatak Raptorsa kolektivnu su igru iz uvodnih minuta iskoristili za ugodno 48-36 vodstvo nakon prve 24 minute. U tom je periodu igre kanadski sastav imao više asistencija (13) nego što je Boston imao ubačaja (12), no prvaci su u nadahnutoj posljednjoj četvrtini (35-22) riješili pitanje pobjednika i upisali sedmu pobjedu u osmoj utakmici sezone. Portland Trail Blazersima nije smetala sjajna igra Dwighta Howarda koji je sa 29 poena i 19 skokova obilježio utakmicu, a nije im naštetio niti šuterski raspoložen Hedo Turkoglu (35). Uz raspoloženog Brandona Roya prevaga na utakmici došla je s klupe (40-12) i Portland je upisao treću pobjedu u nizu, slavivši na Floridi 106-99.

NBA LIGA:
PHOENIX SUNS – MEMPHIS GRIZZLIES 107-102 (Barbosa 27p, Stoudemire 18p, 6s / Mayo 33p, 5a, Gay 20p, 7s)
MIAMI HEAT – NEW JERSEY NETS 99-94 (Wade 33p, 5a, Beasley 19p, 6s / Jianlian 24p, 10s, Carter 22p)
BOSTON CELTICS – TORONTO RAPTORS 94-87 (Pierce 36p, 9s, Garnett 21p, 10s / O'Neal 23p, 11s, Parker 15p)
INDIANA PACERS – OKLAHOMA CITY THUNDER 107-99 (Ford 24p, 7s, 10a, Granger 20p, 7s / Durant 37p, 8s)
ORLANDO MAGIC – PORTLAND TRAIL BLAZERS 99-106 (Turkoglu 35p, Howard 29p, 19s / Roy 27p, Blake 20p, 5s)