NBA: Miami Heat i Dwyane Wade iznenadili u Phoenixu

Wade i društvo u nešto više od 12 minuta Sunse su u njihovu US Airways Centeru zatrpali s čak 40 poena. Na kraju je završilo 117-113...

Nije nikakva tajna da trener Phoenix Sunsa, Mike D'Antoni, uspjeh svoje momčadi gradi na spektakularnom i efikasnom napadu, dok obrana u trenerovim planovima igra tek drugorazrednu ulogu. No obrana kakvu su Sunsi odigrali u prvoj četvrtini dvoboja s Miami Heatom doista je ispod svake kritike. Dwyane Wade i društvo u nešto više od 12 minuta domaćine su u njihovu US Airways Centeru zatrpali s čak 40 poena. Na kraju je završilo 117-113 u korist Heata, momčadi koja je do sinoćnje utamkice prikupila pet pobjeda uz čak 15 poraza.
- Nakon katastrofalne prve četvrtine mislim da je obrana u nastavku izgledala znatno bolje - izjavio je D'Antoni nakon utakmice i, svjesno ili ne, pokazao da ima smisla za humor...
Kod Miamija je, pak, očigledan napredak u igri. Momčad Pata Rileyja dugotrajnu turneju po Zapadnoj konferenciji okončala je s dvije pobjede (LA Clippers, Phoenix), a uspon forme ponajviše ima veze s igrom Wadea, koji je Sunsima noćas ubacio 31 poen uz šest asistencija.
Iznenađenje su priredili i Atlanta Hawksi pobijedivši u gostima Orlando, uz Boston trenutačno najjaču ekipu Istoka, sa 98-87. Momčad Magica 'pokopale' su ovaj put izgubljene lopte, čak 19 naspram samo 8 Hawksa. Krilni igrač Atlante Josh Smith bio je prvo ime susreta sa 25 poena, 16 skokova i pet dodavanja.