NBA: Nakon godinu dana se vratio Gilbert Arenas

Vođa Wizardsa protiv Pistonsa je odigrao trideset minuta ubacivši pritom 15 koševa uz deset asistencija, a na kraju je skoro zabio za pobjedu

Gilbert Arenas, trostruki All Star igrač, posljednju je utakmicu za Washington Wizardse odigrao 27. travnja 2008. godine. Vratio se u utakmici na domaćem parketu protiv Detroita u kojoj je njegova momčad poražena 98-96. Proveo je 30 minuta na parketu i za to je vrijeme ostvario učinak od 15 koševa i 10 asistencija, a imao je priliku i postati junak utakmice, ali je njegov šut za pobjedu tri sekunde prije posljednje sirene blokirao Kwame Brown. Arenas je u proteklih 18 mjeseci koljena operirao čak tri puta i propustio je 156 od ukupno 173 utakmice.
Najbolji igrač Pistonsa, koji su pobjedom prekinuli niz od tri uzastopna poraza, bio je povratnik u momčad (nakon šest utakmica pauze radi ozljede prepona) Richard Hamilton, koji je zabio 16 od svojeg 31 koša u trećoj četvrtini.
Utah je u Salt Lake Cityju savladao Phoenix 104-99 u produžetku, a Derron Williams zabio je sedam od svojeg 21 koša u odlučujućih pet minuta, a ukupno je upisao i 13 asistencija. Do 14. uzastopne pobjede na domaćem parketu Jazzere je predvodio Mehmet Okur s 26 koševa i 11 skokova. Kod poraženog Phoenixa najbolji je bio Steve Nash s 20 koševa.