NBA: Poraz Philadelphije od Denvera, Giriček 6 koševa

Denver je pobijedio Philadelphiju 109-96, a najbolji je igrač utakmice bio upravo bivši igrač Sixersa Allen Iverson sa 28 koševa i 8 asistencija

Košarkaši Denvera pobijedili su u nedjelju Philadelphiju 109-96. Gordan Giriček je u dresu Sixersa ubacio šest koševa za 14 minuta provedenih na parketu. Najbolji igrač utakmice bio je bivši košarkaš Philadelphije Allen Iverson sa 38 poena i osam uspješnih dodavanja. Carmelo Anthony dodao je za Denver još 23 koša i sedam skokova, a Marcus Camby zabio je 11 koševa uz 12 skokova i sedam blokada.
Los Angeles Lakersi nisu imali problema ostvariti novu domaću pobjedu. Sa 112-96 bili su bolji od Indiane, a igrač utakmice je bio Kobe Bryant sa 26 poena i 6 asistencija. Standardno dobri su bili centri Lakersa - Andrew Bynum (23 poena i 13 skokova) i Lamar Odom (13 poena i skokova).
LeBron James zabio je rekordnih 24 koša od ukupno 39 u četvrtoj četvrtini za vodstvo Cleveland Cavaliersa i konačnu pobjedu od 93-90 u gostima nad Toronto Raptorsima u nedjelju. James je pogodio osam od deset pogodaka iz igre u četvrtini u kojoj su Cavaliersi nadoknadili gubitak od 70:57 iz prijašnje tri četvrtine nadigravši Raptorse u zadnjem dijelu utakmice 36-20. James je pogodio i tri trice u toj četvrtini. Njegov šut je dao Cavliersima vodstvo od 86:84 2:09 minute do kraja.On je zabio samo šest pogodaka iz 19 pokušaja u prve tri četvrtine. Chris Bosh je zabio 23 pogotka za Raptorse koji su vodili i 20 razlike u drugoj četvrtini.

REZULTATI NEDJELJA:
LA Clippers - San Antonio 82-88, Minnesota - Dallas 78-101, Memphis - Miami 101-94, Cleveland - Toronto 93-90, Charlotte - Milwaukee 89-93, Denver - Philadelphia 109-96, LA Lakers - Indiana 112-96